spotkanie

Jakie branże najczęściej korzystają z usług agencji pracy tymczasowej?

W ostatnich latach rynek pracy w Polsce przeszedł znaczące zmiany, a jednym z nich jest rosnące zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych. W związku z tym, coraz więcej firm korzysta z usług agencji pracy tymczasowej, które pomagają im zaspokoić ich potrzeby kadrowe w sytuacjach sezonowych czy doraźnych.

Rozmowa o seksie

Jak rozmawiać z partnerem o seksie? 3 najważniejsze porady

Brak komunikacji między partnerami jest najczęstszą przyczyną nieudanego lub nie do końca satysfakcjonującego życia seksualnego. Często wydaje nam się, że druga strona nas nie rozumie, nie do końca się stara, dba tylko o siebie, nie zdając sobie sprawy z tego, że problem może leżeć w braku własnej śmiałości do przedstawienia swoich potrzeb. Podpowiadamy, jak bez krępacji rozmawiać z partnerem o seksie.

Uzależnienie od telefonu

Uzależnienie od smartfona – jak wrócić do życia?

Jeśli jeszcze nie dawno nie czuliśmy się uzależnieni od naszego smartfona, to okres pandemii zdecydowanie za bardzo nas do niego zbliżył. Płacimy zbliżeniowo, bilety autobusowe kupujemy w aplikacji, widzimy się głównie przez wideo-chaty… aż nagle czujemy, że ten niewielki ekran się do nas przykleił. Jak nauczyć się ograniczać używanie smartfona?

Rozmowa z psychologiem

Problemy wieku nastoletniego – kiedy zabrać dziecko do psychologa?

Młodość to czas równie piękny, jak trudny. Nastolatkiem targa wiele emocji, z którymi często nie potrafi sobie poradzić i właściwie zakomunikować. Jeśli zauważyłeś, że z Twoim dzieckiem dzieje się coś złego, warto zastanowić się nad wizytą u specjalisty. Kiedy nadchodzi moment, w którym należy udać się po pomoc psychologiczną?

Jak rozmawiać z dzieckiem?

Jak zrozumieć nastolatka? Trzy złote zasady rozmawiania z młodymi dorosłymi

Okres buntu”, „trudny czas”, „to ten moment”; o wejściu w wiek nastoletni naszych dzieci mówimy na różne sposoby, zwykle z przestrachem w głosie. Nasze pociechy, które jeszcze niedawno siadały nam na kolanach, stają się kapryśne i małomówne, coraz częściej uważając, że ich nie rozumiemy. A może rzeczywiście mają rację?

Prezent dla mamy i dziecka

Pomysły na niebanalny prezent dla świeżo upieczonej mamy – prezenty dla niemowląt

Znana Ci kobieta właśnie po raz pierwszy lub kolejny została mamą i zastanawiasz się, z jakim prezentem powitać niemowlę? To równie duży problem w przypadku osób, które znamy bardzo dobrze, jak i zdecydowanie dalszych znajomych. Zależy nam na tym, żeby podarunek był równie piękny, jak funkcjonalny; w przypadku bardzo małego dziecka to spory problem. Przedstawiamy ciekawe pomysły na prezent dla dzieci do 1 roku życia.

Aleksandra Popławska bohaterką projektu #createthepath

Aleksandra Popławska podzieliła się momentami ze swojego życia, do których na co dzień niewiele osób ma dostęp. Aktorka w filmie Barta Pogody opowiada, co pasjonuje ją zawodowo i prywatnie oraz czym powinny charakteryzować się osoby kreatywne. Mikrodokument powstał w ramach pierwszego artystycznego projektu hiszpańskiej marki CUPRA.

Przygotowanie do dorosłego życia

Jak pomóc młodym ludziom wejść w dorosłe życie?

Kiedy wielu nastolatków ma wsparcie w postaci troskliwych i zdolnych do poświęceń rodziców, dzieci z domu dziecka w swoich wyborach często są pozostawione same sobie. Czują się gorsze od rówieśników, dlatego wejście w dorosłość kojarzą z czymś bolesnym i nadzwyczaj…

Randkowanie pod 40 roku życia

Jak randkować po czterdziestce?

To, że przekroczyłaś „magiczną” granicę 40 wiosen nie oznacza, że wartościowe związki są już za Tobą. Właśnie teraz możesz czerpać ze swoich doświadczeń i wykorzystać życiową mądrość do rozpoczęcia nowego etapu w życiu. Trzydziestoparolatek niewiele różni się pod względem fizycznym…

Poszukiwanie partnera

Błędy singli w poszukiwaniu miłości

Skąd biorą się trudności w nawiązaniu bliższej relacji z drugą osobą? Problemem współczesnych singli nie jest brak umiejętności wykorzystywania możliwości, jakie daje internet. Trudności mogą wynikać raczej z nastawienia i wygórowanych oczekiwań wobec partnera. Jakie błędy popełniają single szukając miłości?…