komunikacja w firmie

Jak sprawnie komunikować się w firmie w czasie pandemii?

Pandemia wymusiła bardzo duże zmiany na rynku pracowniczym. Zarządzanie firmą, zwłaszcza wtedy, gdy jest w niej zatrudniona duża liczba pracowników zdecydowanie jest o wiele trudniejsza, niż przed wirusem. Rozwiązaniem, które cieszy się dużą popularnością są oczywiście systemy, które pozwalają na zdalną komunikację.

Wybór powerbanku

Jaki powerbank wybrać? Doradzamy, jakie parametry powinien mieć dobry model

Wakacje to sezon wyjazdów i wypoczynku w miejscach bliskich naturze a przy tym dalekich cywilizacji. Wybierając się na kilkudniowy festiwal, biwak w środku lasu czy wypad w góry, rezygnujemy z samochodów, zmywarek i telewizji, najczęściej jednak zabieramy ze sobą aparat i smartfona. By już po jednym dniu intensywnego użytkowania nie stały się bezużyteczne, warto zabrać ze sobą dobrego powerbanka.

Szyfrowanie wiadomości

Przegląd aplikacji szyfrujących wiadomości – którą wybrać?

Aktywni użytkownicy sieci stają się coraz bardziej świadomi niebezpieczeństw związanych z prywatnością, czyhających na nas z każdej strony. Stale słyszymy o nowych atakach hakerskich, dających dostęp cyberprzestępcom do naszych informacji osobistych. Z brakiem prywatności wiąże się nie tylko korzystanie z portali społecznościowych, ale także komunikatorów. Ciekawym rozwiązaniem okazują się aplikacje szyfrujące wiadomości.

Komunikator Discord

Discord – czym jest ten komunikator i z czego wynika jego popularność?

Okres pandemii to czas, w którym większa część życia ludzi na całym świecie stanęła w miejscu. Tym samym wpłynął na rozwój i zwiększenie naszej aktywności w sieci. Ostatnimi czasy wyjątkową popularność zyskał między innymi komunikator Discord; wyjaśniamy, czym jest i jak różni się od klasycznych już Messengera czy WhatsAppa.

Mięso z drukarki 3D

Mięso z drukarki 3D? KFC w najbliższym czasie nas zaskoczy

Technologia i tempo jej rozwoju zaskakuje na każdym kroku, dając niesamowite możliwości. Bardzo chętnie korzysta z nich sieć fastfoodów KFC; dotychczas oferowano w niej między innymi kubełki z kurczakiem wyposażone w ładowarkę do smartfonów. Firma postanowiła pójść o krok dalej: przetestować możliwość drukowania mięsa za pomocą biodrukarek 3D.

Cyber oszustwa

Cyberbezpieczeństwo: metoda „na wnuczka” na starszych, a „na Netflixa” na młodszych

Cyberprzestępcy stale szukają nowych kanałów wyłudzania pieniędzy od użytkowników sieci. Doskonałym źródłem nielegalnego pozyskiwania pieniędzy okazał się ostatnimi czasy Netflix, liczący w samej Polsce ponad 5 milionów użytkowników. Jeśli dostaliście maila z informacją, że „Twoje konto Netflix zostało zawieszone”, sprawdźcie, czy nie padliście ofiarą oszustwa.

5 trendów technologicznych na 2020 rok, które pomogą zmienić miasta w smart city

Coraz więcej mówi się o rozwoju miast w kontekście ich przemiany w smart city. Najważniejszym aspektem tej transformacji jest technologia – to właśnie ona może sprawić, że aglomeracje staną się bezpieczniejsze, a ich mieszkańcy bardziej mobilni. W 2020 roku kluczowe znaczenie w tym zakresie będzie miała przede wszystkim analiza na krawędzi sieci oraz wykorzystanie chmur prywatnych i hybrydowych.

Smartfon Huawei Y6s

Huawei Y6s – nowy, przystępny cenowo smartfon w ofercie Huawei

Huawei wprowadza do sprzedaży nowy smartfon z popularnej serii Y – model Y6s. Smartfon został opracowany z myślą o osobach, które poszukują przystępnego cenowo telefonu z panoramicznym ekranem o rozdzielczości HD+, wyróżniającego się wydajnością pracy i wygodną obsługą. Smartfon posiada też wysoki…

Postanowienia

Jak wytrwać w postanowieniach i zyskać nowe możliwości?

Jak się okazuje, częściej na ten krok decydują się kobiety – plany na Nowy Rok w ubiegłym roku poczyniło 56% z nich. Jak zyskać motywację do działania i wytrwale realizować plany? Przede wszystkim – warto postawić na własny rozwój i…

Olympus

Olympus prezentuje nowy model aparatu

Kompaktowy, lekki i odporny na pył, zachlapania i mróz – to najważniejsze cechy nowego modelu aparatu OM-D E-M5 Mark III. Marka Olympus swój nowy produkt kieruje do średnio zaawansowanych użytkowników oraz entuzjastów fotografii. Aparat Olympus Olympus OM-D E-M5 Mark III to…