Wybór powerbanku

Jaki powerbank wybrać? Doradzamy, jakie parametry powinien mieć dobry model

Wakacje to sezon wyjazdów i wypoczynku w miejscach bliskich naturze a przy tym dalekich cywilizacji. Wybierając się na kilkudniowy festiwal, biwak w środku lasu czy wypad w góry, rezygnujemy z samochodów, zmywarek i telewizji, najczęściej jednak zabieramy ze sobą aparat i smartfona. By już po jednym dniu intensywnego użytkowania nie stały się bezużyteczne, warto zabrać ze sobą dobrego powerbanka.

Szyfrowanie wiadomości

Przegląd aplikacji szyfrujących wiadomości – którą wybrać?

Aktywni użytkownicy sieci stają się coraz bardziej świadomi niebezpieczeństw związanych z prywatnością, czyhających na nas z każdej strony. Stale słyszymy o nowych atakach hakerskich, dających dostęp cyberprzestępcom do naszych informacji osobistych. Z brakiem prywatności wiąże się nie tylko korzystanie z portali społecznościowych, ale także komunikatorów. Ciekawym rozwiązaniem okazują się aplikacje szyfrujące wiadomości.

Komunikator Discord

Discord – czym jest ten komunikator i z czego wynika jego popularność?

Okres pandemii to czas, w którym większa część życia ludzi na całym świecie stanęła w miejscu. Tym samym wpłynął na rozwój i zwiększenie naszej aktywności w sieci. Ostatnimi czasy wyjątkową popularność zyskał między innymi komunikator Discord; wyjaśniamy, czym jest i jak różni się od klasycznych już Messengera czy WhatsAppa.

Mięso z drukarki 3D

Mięso z drukarki 3D? KFC w najbliższym czasie nas zaskoczy

Technologia i tempo jej rozwoju zaskakuje na każdym kroku, dając niesamowite możliwości. Bardzo chętnie korzysta z nich sieć fastfoodów KFC; dotychczas oferowano w niej między innymi kubełki z kurczakiem wyposażone w ładowarkę do smartfonów. Firma postanowiła pójść o krok dalej: przetestować możliwość drukowania mięsa za pomocą biodrukarek 3D.

Cyber oszustwa

Cyberbezpieczeństwo: metoda „na wnuczka” na starszych, a „na Netflixa” na młodszych

Cyberprzestępcy stale szukają nowych kanałów wyłudzania pieniędzy od użytkowników sieci. Doskonałym źródłem nielegalnego pozyskiwania pieniędzy okazał się ostatnimi czasy Netflix, liczący w samej Polsce ponad 5 milionów użytkowników. Jeśli dostaliście maila z informacją, że „Twoje konto Netflix zostało zawieszone”, sprawdźcie, czy nie padliście ofiarą oszustwa.

5 trendów technologicznych na 2020 rok, które pomogą zmienić miasta w smart city

Coraz więcej mówi się o rozwoju miast w kontekście ich przemiany w smart city. Najważniejszym aspektem tej transformacji jest technologia – to właśnie ona może sprawić, że aglomeracje staną się bezpieczniejsze, a ich mieszkańcy bardziej mobilni. W 2020 roku kluczowe znaczenie w tym zakresie będzie miała przede wszystkim analiza na krawędzi sieci oraz wykorzystanie chmur prywatnych i hybrydowych.

Smartfon Huawei Y6s

Huawei Y6s – nowy, przystępny cenowo smartfon w ofercie Huawei

Huawei wprowadza do sprzedaży nowy smartfon z popularnej serii Y – model Y6s. Smartfon został opracowany z myślą o osobach, które poszukują przystępnego cenowo telefonu z panoramicznym ekranem o rozdzielczości HD+, wyróżniającego się wydajnością pracy i wygodną obsługą. Smartfon posiada też wysoki…

Postanowienia

Jak wytrwać w postanowieniach i zyskać nowe możliwości?

Jak się okazuje, częściej na ten krok decydują się kobiety – plany na Nowy Rok w ubiegłym roku poczyniło 56% z nich. Jak zyskać motywację do działania i wytrwale realizować plany? Przede wszystkim – warto postawić na własny rozwój i…

Antywirus w Internecie

Czy w 2019 r. antywirus jest jeszcze potrzebny?

Współczesny Internet jest pełen zagrożeń i nie ma tygodnia, by media nie przekazywały informacji o nowym złośliwym programie, wykorzystywanym do ataków na urządzenia użytkowników. Nad bezpieczeństwem internautów czuwają programy antywirusowe, których sprzedaż jednak ostatnio spadła. Czy zachowanie czujności w Internecie…