Pomysły na niebanalny prezent dla świeżo upieczonej mamy – prezenty dla niemowląt

Prezent dla mamy i dziecka

Znana Ci kobieta właśnie po raz pierwszy lub kolejny została mamą i zastanawiasz się, z jakim prezentem powitać niemowlę? To równie duży problem w przypadku osób, które znamy bardzo dobrze, jak i zdecydowanie dalszych znajomych. Zależy nam na tym, żeby podarunek był równie piękny, jak funkcjonalny; w przypadku bardzo małego dziecka to spory problem. Przedstawiamy ciekawe pomysły na prezent dla dzieci do 1 roku życia.

Interaktywne prezenty dla niemowląt – postaw na rozwój

Doskonałym wyborem są wszelkiego rodzaju zabawki i gadżety, pozwalające dziecku zapoznawać się z kolorami i teksturami; rozwijać zmysł wzroku i dotyku:

  • Zabawki aktywizujące – w przypadku najmłodszych dzieci najlepszym wyborem są pluszaki aktywizujące; miękkie i bezpieczne. Najciekawsze modele delikatnie wibrują, dzięki czemu poruszają się po panelach, skłaniając malucha do rozpoczęcia raczkowania. Wyposażone są także w wystające metki, sznureczki i inne materiały, które niemowlę może godzinami pocierać, rozwijając zmysł dotyku.
  • Kostka sensoryczna – pluszowe, duże kostki o przeróżnych wzorach. Wystające chwytaki wspierają dziecko w dźwiganiu zabawki, a przystępny kształt pozwala na łatwe przenoszenie. To zabawka idealna dla wieku, w którym dziecko zaczyna wodzić wzrokiem, podnosić i obracać główkę – okręcanie kostki z każdej strony wspiera jego rozwój.
  • Mata edukacyjna – połączenie kocyka z zabawkami. Niemowlę może leżeć na macie na brzuchu lub plecach i trenować swoje mięśnie, sięgając do zawieszonych powyżej pluszaków, grzechotek i piłeczek. Dodatkowe wsparcie pozytywek rozwija słuch dziecka i wspomaga zasypianie. Sama mata doskonale aktywizuje, dbając o ruch fizyczny i stałą symulację ruchu.

Książeczki edukacyjne – budowa dobrych wzorców

Książeczki w przypadku niemowląt kojarzą się przede wszystkim z czytaniem bajek na głos przez rodziców. Na rynku dostępnych jest jednak wiele modeli wyposażonych w elementy atrakcyjne dla dziecka; przepełnione wystającymi ogonami zwierzątek, z gryzakiem czy wersje kąpielowe. Książeczki aktywizujące pozwalają od najmłodszych lat budzić w dzieciach ciekawość książek, jednocześnie pozwalając im na doskonałą, rozwijającą zabawę – dotykanie, ściskanie czy gryzienie.

Pieluszkowy tort – prezent dla mamy

Jeśli szukasz prezentu-wyprawki dla przyszłej lub świeżo upieczonej mamy, poszukaj „tortów” z pieluszek. Zależnie od pakietu, składają się najczęściej z pieluch, smoczka, ręczniczka, gryzaka, butelki na wodę i pluszaka. Zapakowane w kształt wysokiego ciasta świadczą o Twojej radości z narodzin malucha, a zawartość z całą pewnością jest ogromną pomocą dla każdego rodzica.

Wybierając prezent dla bardzo małego dziecka, zawsze warto pamiętać o tym, by sprawdzić jakość materiałów, z których został wykonany. Zweryfikować je pod kątem hipoalergicznym i sprawdzić, czy nadają się do ewentualnego ugryzienia przez niemowlę. Ważny jest nie tylko piękny wygląd i funkcjonalność, ale także bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz