Suplementy diety dostosowane do Twojego organizmu – na czym polega zamawianie suplementów na podstawie ankiety?

Suplementy diety

Hitem ostatnich miesięcy są firmy oferujące suplementy diety dopasowane do klienta na podstawie uzupełnienia krótkiej ankiety. Sprawdzamy, na czym polega zamówienie pakietu i czym różni się taka forma suplementacji od produktów dostępnych w aptece.

Dobieranie suplementu diety ankietą – jak to działa?

Wchodząc na stronę internetową wybranej firmy suplementów, zostajemy zachęceni do wypełnienia krótkiej ankiety. Na jej podstawie system ma wskazać pakiet produktów dobranych idealnie do naszego organizmu. Informacje, których musimy udzielić to między innymi:

  • Wiek,
  • Płeć,
  • Waga,
  • Wzrost,
  • Prowadzona dieta,
  • Ilość godzin pracy w ciągu dnia i spędzanych przed monitorem,
  • Ilość wypijanego alkoholu oraz kawy i wypalanych papierosów,
  • Ilość godzin przeznaczanych na sen,
  • Kontakt ze słońcem,
  • Problemy z koncentracją, snem, odpornością, energią, skurczami – i tak dalej.

Pytań jest zwykle kilkadziesiąt i przypominają dokładny wywiad lekarski. Mają na celu zweryfikowanie, w jakim stanie ogólnym jest nasz organizm; przede wszystkim poziomu zmęczenia i wszystkich negatywnych czynników, z którymi mierzymy się na co dzień. Po uzupełnieniu ankiety otrzymujemy informację na temat tego, które ze składników powinniśmy suplementować i w jakiej dawce.

Różnica między suplementami po ankiecie a z apteki

Decyzję o zakupie suplementu w aptece podejmujemy najczęściej na podstawie reklam. Dowiadujemy się, że na skurcze pomoże nam magnez, a na zmęczenie – żelazo. Często zapominamy o konsultacji z lekarzem lub dietetykiem i przyjmujemy tabletki zgodnie z informacją zawartą w ulotce. Trudno nam samodzielnie ocenić czy właśnie tej witaminy bądź minerału rzeczywiście brakuje nam najbardziej.

Ankiety mają tę zaletę, że rzeczywiście badają nasze potrzeby. Na podstawie dokładnego wywiadu otrzymujemy nie tylko informację o tym, który ze składników jest nam najprawdopodobniej potrzebny i w jakiej dawce, ale także kupujemy od razu w pełni spersonalizowany pakiet suplementów. Można powiedzieć, że to producent dostosowuje się do nas, a nie my do niego.

Czy warto zdecydować się na suplementację z ankietą?

To z całą pewnością lepsza alternatywa suplementacji niż samodzielny wybór minerałów czy witamin w aptece. Należy jednak pamiętać, że każda decyzja związana z naszym zdrowiem powinna być konsultowana z lekarzem albo dietetykiem. Niezależnie od tego, którą formę suplementacji wybierzemy, powinny poprzedzić ją odpowiednie badania – na przykład morfologia krwi, która wykaże ewentualne niedobory. Dopiero na tej podstawie powinniśmy decydować się na zakup suplementu.

Dodaj komentarz