Botoks na włosy – czym jest i jak się go wykonuje?

Botoks na włosy

Botoks to określenie doskonale znane każdej kobiecie; kojarzymy go przede wszystkim z zabiegiem stosowanym na skórę. Okazuje się jednak, że może dotyczyć także naszej fryzury; wyjaśniamy, na czym polega botoks włosów i jakie przynosi efekty.

Botoks na włosy – co to jest?

Botoks skóry polega na ostrzykiwaniu skóry toksyną botulinową, inaczej zwaną jadem kiełbasianym. Zostaje wstrzyknięty w okolice zmarszczek, by za pomocą delikatnego paraliżu mięśni zablokować ich pogłębianie się i zmniejszyć widoczność. W przypadku włosów zabieg ten nie wiąże się z wykonywaniem zastrzyków w takiej formie, w jakiej znamy je najlepiej i oczywiście nie dotyczy zmarszczek. Ma na celu regenerację włosów zniszczonych na skutek częstego farbowania czy zmiany diety; dedykowany jest osobom borykającymi się z problemem łamliwych i przesuszonych włosów. Tradycyjny dla botoksu zastrzyk zostaje zamieniony na serię krótkich zabiegów, wśród których najważniejsze jest stosowane przez fryzjera odżywczego serum; wnika ono w strukturę włosa, tak jak igła w skórę, znacznie ją odbudowując.

Jak wykonuje się botoks na włosy?

Kuracja botoksu włosów wykonywana jest w dobrych salonach fryzjerskich; nie wymaga wizyty u trychologa. Fryzjer na samym początku zabiegu dwukrotnie myje włosy klientki za pomocą dedykowanego szamponu, który otwiera łuskę włosa. W kolejnym etapie strzykawką nakłada na skórę głowy wspomniane serum, będące właśnie tytułowym botoksem. Na sam koniec aplikuje specjalną maskę, która zamknie łuskę włosa, zatrzymując w nim zastosowane serum do idealnego wchłonięcia się; ten etap trwa około pół godziny, po czym maska zostaje spłukana. Kuracja jest w stu procentach bezbolesna i nie wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego jak w przypadku tradycyjnego botoksu skóry. Co więcej, nie jest kosztowna; cena waha się od 60 do około 80 zł, zależnie od salonu.

Efekty botoksu włosów

Po zastosowaniu botoksu włosy stają się znacznie bardziej odporne na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, takich jak ich farbowanie, prostowanie czy suszenie w wysokich temperaturach. Efekt utrzymuje się do 10 myć; przez ten czas powinnyśmy zauważyć ich znaczne odżywienie. Tuż po wykonaniu kuracji zauważymy dodatkowo, że włosy stały się przyjemnie miękkie w dotyku, idealnie sypkie i pełne blasku – przestaną się puszyć, przesuszać i elektryzować. To doskonały sposób nie tylko na poprawienie samej kondycji włosów, ale także efekt wow idealny na specjalne okazje; przed randką czy ślubem. Chcąc szybko i skutecznie poprawić wygląd swoich włosów, warto przemyśleć zastosowanie botoksu dzień przed imprezą.

Dodaj komentarz