Plecak, walizka, a może torba? W co spakować się na wyjazd?

W co spakować się na wyjazd?

Pakowanie się na wyjazd jest czynnością, którą albo się uwielbia, albo się jej nie znosi. Wymaga długich przemyśleń dotyczących ilości potrzebnych rzeczy do zabrania w podróż, analizowania ich rzeczywistej przydatności i dostosowania do warunków miejsca, w które się udajemy. Kolejnym kłopotem jest forma zapakowania bagażu – w co się spakować? W walizkę, plecak, torbę? Podpowiadamy, który wybór będzie najlepszy.

Walizka – w jakich sytuacjach się sprawdzi?

Walizka to szereg zalet związanych z przewożeniem bagażu. Przede wszystkim ma kółka, co znacznie ułatwia jej transport; jednak nie w każdych warunkach. Poruszanie się po piaszczystych czy kamienistych trasach może nie tylko je zapchać, ale wręcz oderwać. Nie sprawdzi się więc na wyjazdach w teren; biwakach, festiwalach, chodzenia po górach. Ułatwi jednak poruszanie się po chodniku, asfalcie czy w pociągu – w podróżach służbowych czy wylotach na wakacje all inclusive.

Dodatkowym atutem jest jej budowa; usztywniane boki i prostokątny kształt wiążą się z dużą ładownością. Mamy możliwość wypełnienia każdej wolnej przestrzeni, która przy miękkich materiałach często się zagina. Co więcej, walizki z twardą obudową (jak plastikowe) są wyjątkowo trwałe i wodoodporne, dzięki czemu zabezpieczają bagaż przed kradzieżą i trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Plecak lub torba – w jakie miejsca zabrać ze sobą?

Plecaki, dzięki szerokiej dostępności modeli, są jednymi z najbardziej uniwersalnych sposób na przechowywanie i transport bagażu. Duże, małe; ze stelażem czy bez – możliwości wyboru jest naprawdę wiele. Co jednak najważniejsze, to zdecydowanie najwygodniejszy wybór. Bagaż jest stale blisko nas i bardzo mobilny; nie sprawia problemu przy przewożeniu niezależnie od podłoża. Dodatkowym atutem jest znacznie łatwiejsze „zmieszczenie” plecaka w wymiarach bagażu wymaganych przez lotniska. Doskonale sprawdzi się zarówno przy podróży komunikacją miejską, jak i wodną czy powietrzną; i w mieście, i w dzikiej głuszy. Zdecydowanym minusem jest jednak pakowanie od góry – wymaga doskonałej organizacji, tak, by najczęściej używane przedmioty znajdowały się w górnej części.

Torba to z kolei rozwiązanie, które łączy w sobie cechy plecaka i walizki. Jest mobilna, a niektóre modele umożliwiają nawet zawieszenie jej na plecach. Pojemnością nie ujmuje walizce i pakuje się ją w ten sam sposób, dzięki czemu znacznie ułatwia organizację.

Który wybór będzie najlepszy: walizka, plecak czy torba?

Wybór „opakowania” naszego bagażu w dużej mierze uzależniony jest od celu podróży. Wyjeżdżając służbowo, docenimy walizki za ich elegancki wygląd i wygodę poruszania się po mieście. Zajmują jednak sporo miejsca w komunikacji miejskiej, dlatego doskonałą alternatywą są torby, które również potrafią zachwycać wyglądem. Plecak to wybór idealny przy wyjeździe w teren; sprawdzi się podczas biwakowana, na festiwalu czy długich pielgrzymkach.

Dodaj komentarz