Leczenie łuszczycy głowy domowymi sposobami. Poradnik

Łuszczyca to schorzenie, które objawia się na ciele w postaci ciemno brunatnych plamek. Ich kształt jest owalny, płaski bądź okrągły. Ogniska choroby najczęściej znajdują się w okolicach rąk, łokci, głowy oraz nóg. Powierzchnia powstałych na skórze zmian pokryta jest zawsze srebrzystą łuską, która się nawarstwia. Łuszczyca jest chorobą niezakaźną, zatem nie można się nią zarazić od drugiej osoby. Warto o tym wiedzieć. Jakie są zatem sposoby leczenia łuszczycy? Zapraszamy Państwa do lektury poniższego artykułu, w którym przedstawimy Państwu wszystkie najpopularniejsze domowe metody walki z łuszczycą.

Sposoby na łuszczycę

Wśród sposobów na łuszczycę wymieniamy między innymi maści, żele oraz kremy bez recepty. Oprócz tego można zakupić w aptekach i sklepach dermatologicznych szampony z dziegciem. W niektórych przypadkach, w razie zaawansowanego stadium choroby, dermatolodzy polecają pacjentom przyjmowanie tabletek. Zanim jednak zdecydujemy się na sposoby z użyciem leków tego rodzaju, warto zapoznać się z tym, jak u pacjentów, którym dolega łuszczyca głowy domowe sposoby się sprawdzą.

Łuszczyca leczenie domowe – warto?

Jeśli doskwiera nam łuszczyca leczenie domowe z pewnością może przynieść bardzo dobre rezultaty. Jeśli dolega nam łuszczyca głowy leczenie domowe szczególnie dobrze sprawdzi się u tych pacjentów, u których zmiany na skórze nie są jeszcze bardzo duże. Pierwszą dostępną metodą domową, która jest dość powszechna, jest zastosowanie maści salicylowej. Można ją używać na powierzchni całego ciała – wszędzie tam, gdzie znajdują się ogniska choroby w postaci naskórka, który się łuszczy. W naturalny sposób maść salicylowa zmniejszy dokuczliwe złuszczanie się naskórka. Jeśli doskwiera nam łuszczyca leczenie domowe może również przebiegać w następujący sposób: maść salicylową można zamienić na smołę węglową, maść mocznikową czy salicylowo-siarkową. Sprawdzi się również maść solankowa z chlorkiem sodu. Wszystkie wymienione środki służą wyłącznie do użytku zewnętrznego.

W przypadku gdy walczymy z chorobą, jaką jest łuszczyca leczenie domowe nie musi ograniczać się jedynie do powyższego sposobu. Możliwości jest cała masa. Kolejny stary, sprawdzony sposób przez wielu pacjentów to umieszczanie we wszystkich miejscach dotkniętych zmianami chorobowymi papki z zielonej herbaty. Tego rodzaju papkę uzyskuje się przez zalanie wrzątkiem kilku łyżek liści zielonej herbaty. Gdy wrzątek ostygnie, a liście uzyskają konsystencję papki oraz po przecedzeniu jej należy papkę przyłożyć do miejsc zmienionych chorobowo. Papkę pozostawiamy na skórze na trzy godziny.

Jeśli chodzi o zagadnienie łuszczyca skóry głowy domowe sposoby, kolejny sposób jest następujący. Bardzo korzystne działanie wykazują liście brzozy. Należy zerwać świeże liście, a następnie suszyć. Następnie zmieszać ze słomą i wrzucić je do kąpieli. Tego rodzaju zabieg skutecznie wpływa na wygląd naszej skóry oraz skutecznie ją odmładza. Kolejny skuteczny sposób to kąpiele ziołowe, do których dodajemy olejki eteryczne, płatki owsiane bądź sól z Morza Martwego. Po wykąpaniu się w takiej wodzie, należy smarować skórę kremem regenerująco – nawilżającym. W znaczny sposób zwiększy to stopień nawilżenia naszej skóry.

Podsumowanie

Do walki z łuszczycą dostępna jest cała masa sposobów. Zarówno tych domowych, jak i farmakologicznych. Warto mieć na uwadze, aby zanim zaczniemy korzystać z metod takich jak stosowanie tabletek sterydowych, najpierw przetestować wyżej opisane sposoby domowe. Wówczas będziemy cieszyć się zdrowym organizmem, a łuszczyca będzie jedynie przykrym wspomnieniem.

Dodaj komentarz