Jak wybrać zmywarkę? Podpowiadamy

dobra zmywrka

Zmywarka do naczyń to sprzęt, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie swoejgo codziennego życia. Nie ma się czemu dziwić – znacznie usprawnia proces zmywania naczyń. Pozwala również na zmniejszenie zużycia wody, co w efekcie przekłada się na niższe rachunki za media. Jak jednak wybrać najlepszą zmywarkę? Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę? Poznaj nasze podpowiedzi, a podjęcie odpowiedniej decyzji będzie znacznie łatwiejsze.

Jaka zmywarka będzie najlepszym wyborem – do zabudowy czy wolnostojąca?

Jedną z podstawowych kwestii, którą musisz określić, jest rodzaj zmywarki. Urządzenie wolnostojące czy do zabudowy – co to tak właściwie oznacza i które sprawi się w Twojej kuchni? Już tłumaczymy.

Zmywarka wolnostojąca

Ten rodzaj sprzętu sprawdzi się wtedy, gdy masz już gotową kuchnię i planujesz doposażyć ją w zmywarkę. Wówczas musisz znaleźć odpowiedni model, który idealnie wpasuje się w Twoje pomieszczenie. Możesz dobrać ją pod względem wielkości, koloru oraz designu. Szeroki wybór zmywarek wolnostojących sprawia, że bez trudu znajdziesz najlepszy model. Dużym atutem tego urządzenia jest jego mobilność. Jeżeli zajdzie konieczność późniejszego remontu, bez trudu możesz zmienić miejsce jej ustawienia.

Zmywarka do zabudowy

Ten rodzaj zmywarki sprawdza się w przypadku mebli kuchennych na wymiar. Urządzenie wbudowane jest w ciąg szafek, przez co doskonale wkomponuje się w przestrzeń i tworzy spójną całość. Pozwala to na świetne zagospodarowanie każdej wolnej przestrzeni. Wybierając zmywarkę do zabudowy, musisz kierować się przede wszystkim jej pojemnością oraz parametrami. Kwestie estetyczne nie są tak istotne, jak w przypadku modeli wolnostojących. Urządzenie to zabudowane będzie meblem, dlatego nie musisz zwracać szczególnej uwagi na jego design.

Jak wybrać wielkość zmywarki?

Zmywarki dostępne w sklepach występują w dwóch wariantach szerokości – 45 i 60 centymetrów. Która z nich sprawdzi się w Twojej kuchni? To zależy. Przede wszystkim od tego, jaką ilością wolnego miejsca dysponujesz w tym pomieszczeniu. Nie bez znaczenia jest także liczba osób w gospodarstwie domowym. W przypadku licznej rodziny niewątpliwie lepszym wyborem będzie zmywarka o szerokości 60 centymetrów. Jednej osoba lub też rodzinie, która częściej stołuje się na mieście niż w domu, 45 centymetrów szerokości w zupełności wystarczy.

Zwróć uwagę na dodatkowe funkcje

Z pewnością wiesz, że nowoczesne zmywarki różnią się ze sobą także pod względem dodatkowych funkcji. Nie ma co ukrywać, że niektóre z nich zdecydowanie ułatwiają funkcjonowanie. Jedną z istotnych funkcji, która przyda się szczególnie wtedy, gdy zmywarkę uruchamiasz w nocy, jest automatyczne otwieranie drzwi. Dzięki temu rano będziesz mógł cieszyć się czystymi, suchymi naczyniami. Wiesz Jaką zmywarkę wybrać? NIE? to przeczytaj wpis na portalu radionadzieja.plZnajdziesz tam wiele praktycznych wskazówek. Dobrym wyborem będzie także ekonomiczny model, który automatycznie dopasowuje ilość wody do liczby naczyń w zmywarce. Zwróć także uwagę, czy wybrany przez Ciebie model ma kilka trybów pracy. Jest to przydatne, zwłaszcza wtedy, gdy chcesz szybko umyć lub odświeżyć swoją zastawę stołową, lub też zależy Ci na cichej pracy urządzenia.

Nie ulega wątpliwości, że zmywarka to sprzęt, który przydaje się w niemal każdej kuchni. Warto jednak wiedzieć, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego modelu. W naszym dzisiejszym artykule umieściliśmy kilka przydatnych wskazówek, które warto wziąć pod uwagę podczas tego zakupu.

Dodaj komentarz