Lawety samochodowe – czym sie kierować przy ich wyborze?

laweta samochodowa

Ciężko powiedzieć ile istnieje rodzajów lawet samochodowych, ponieważ obecny rynek oferuje ich naprawdę szeroki wybór. Cieszą się one ogromną popularnością i nie ma w tym nic absolutnie dziwnego. W końcu są bardzo funkcjonalne i naprawdę potrafią uratować w momencie stresującej sytuacji, Czym kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Laweta samochodowa – czym jest?

Lawety samochodowe w pierwszej kolejności mogą kojarzyć się nam z pojazdami specjalnymi. Jest w tym dużo prawdy, ponieważ to właśnie jest jedna z usług pomocy drogowej. Bardzo często dochodzi do przewożenia uszkodzonych pojazdów, bądź takich, które uległy kolizji i wypadkowi.

Laweta samochodowa jest również świetnym wyjściem z sytuacji, gdy musimy przetransportować niezarejestrowane auto, pojazd bez badań technicznych, bądź samochód zabytkowy. W zależności od rodzaju lawety osiągają różne rozmiary, co idzie w parze również z ich różną ceną, przykładem są np. przyczepki budowlane.

Dobra laweta samochodowa, czyli jaka?

Dobra laweta samochodowa powinna spełniać kilka kryteriów, które skutecznie przekonają do tego, aby dokonać jej zakupu. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, ponieważ materiał ma ogromny wpływ na całokształt bezpieczeństwa przewożonego pojazdu. Istotne są między innymi mocne spawy oraz to czy została wyprodukowana z najwyższej klasy stali ram. Pamiętajmy o tym, że solidna konstrukcja jest niezwykle ważna, aby laweta zachowała swój pierwotny kształt i wytrzymała pod naciskiem przewożonego pojazdu.

Wybierając lawetę samochodową, warto również zwrócić uwagę na jej wyposażenie. Świetnym pomysłem jest zakup jej razem z wyciągarką, która idealnie sprawdzi się np. gdy auto trzeba będzie wyciągnąć z rowu.

Dodaj komentarz