Modne style wnętrzarskie 2022 – personalizacja pomieszczeń i co jeszcze?

wystroj wnetrz

Modne style we wnętrzach 2022 to przede wszystkim te, które mają ogromny ukłon w kierunku środowiska naturalnego. Mocno osadzony w trendach jest więc styl eko, w którym główną rolę odgrywają naturalne materiały, a wśród nich nieśmiertelna klasyka gatunku, czyli drewno. Kroku dotrzymuje mu styl skandynawski, jak również rustykalny, loft oraz glamour, który wraca do łask ze zdwojoną siłą. Sprawdźmy, jak prezentują się wnętrzarskie trendy 2022.

Trendy wnętrzarskie 2022 – moc natury

Docenienie mocy natury jest szalenie ważne w nadchodzących miesiącach, jeśli zależy nam na stworzeniu modnych wnętrz. Oznacza to, że wszystko, co jest związane z kolorami ziemi, jak również materiałami pochodzącymi ze środowiska naturalnego jest pożądane. Bardzo na topie są więc wszelkiej maści kolory z palety bieli, beży, szarości czy też brązów. Kroku dotrzymują im także błękity oraz zielenie, a zwłaszcza w wydaniu butelkowym. Butelkowa zieleń skradła serca amatorów elegancji oraz szyku, ale także tych, którzy lubią wnętrza bardzo przytulne, skrojone na miarę najnowszych trendów wnętrzarskich.

W trendach bardzo mocno osadziło się drewno, a zwłaszcza w wydaniu naturalnego usłojenia. Pokazanie, że z jego pomocą można stworzyć modne wnętrze jest bardzo wskazane – co ważne, będzie ono modne jeszcze przez długi czas. Drewno zachwyca niemalże w każdym zestawieniu – pojawia się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak również klasycznych, czy też tych z minimalistycznym zacięciem. Można na niego postawić – to taki swoisty pewniak wśród materiałów, które nigdy się nie znudzą.

Jakie style są modne w 2022 roku?

Niewątpliwy prym wiedzie przede wszystkim styl eko w którym dominuje zamiłowanie do wszystkiego, co pochodzi z natury, a zwłaszcza materiałów, które idealnie nadają się do recyklingu. Nie bójmy się także stawiania na kamienie naturalne, a zwłaszcza marmur. Ten pojawia się w modnych wnętrzach już od wielu lat i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Można z jego pomocą stworzyć np. blat kuchenny, ale równie dobrze pokryć nim ścianę w salonie, albo też ściany i podłogi w łazience zestawiając je ze złotą lub czarną armaturą. Takie działanie stworzy pomieszczenie zarówno mocne, jak i ponadczasowe. Kolejna wążna kwestia, to stawianie na różnorodność. Nie bójmy się odważnych połączeń, nie bójmy się także tego, że z pozoru coś do siebie może nie pasować. Liczy się to, abyśmy dobrze czuli się we własnych mieszkaniach i domach, to jest najważniejsze.

Dodaj komentarz