Modna łazienka 2022 – jakie łazienkowe trendy będą rządziły w nadchodzących miesiącach?

Modna łazienka w 2022 jest bardzo oryginalna. Na pewno nie można o niej powiedzieć, że aranżacja wieje przysłowiową nudą. Można z powodzeniem więc zestawiać ze sobą różne faktury i barwy – słowem, dopasować dekoracje do własnych preferencji. Projektanci kładą jednak mocny nacisk na wszystko, co związane jest z ekologią. Podobnie jak w innych pomieszczeniach proponują wprowadzenie do salonu kąpielowego naturalnych materiałów, jak również kolorów ziemi, w tym zieleni oraz błękitów.

Ściany i podłogi w modnej łazience 2022

W 2022 łazienkowe trendy mocno pokazują, że minimalizm będzie nadal utrzymywał się na topowej pozycji, podobnie jak w ubiegłych latach, ale do łask wkraczają także zdobienia, które są bardzo charakterystyczne i oryginalne. Modne łazienki są więc zarówno nastawione na lansowanie geometrycznych mebli wespół z prostokątnymi kafelkami ułożonymi np. w jodełkę, albo też pionowo. Bardzo popularne są także prostokątne płytki, które można utrzymać w różnych odcieniach, ale jednym z najbardziej topowych rozwiązań jest pokazanie, że można z ich pomocą stworzyć bardzo ciekawie prezentujące się mozaiki.

Trendy w łazience 2022 to także powrót do stylu retro, który wraca do łask miłośników dobrego designu co roku, ale z różnym natężeniem. Hitem salonu kąpielowego jest jednak drewno, które święci triumfy już od bardzo dawna. Płytki, które je imitują doskonale sprawdzą się zarówno w minimalistycznej łazience, jak i tej nowoczesnej. Jeśli jednak chcemy postawić na naturalny materiał, pamiętajmy o jego odpowiedniej impregnacji. Najlepiej jest stawiać na egzotyczne, które są odporne na wilgoć, której w salonie kąpielowym nie brakuje. W modnej łazience 2022 ściany można z powodzeniem pokryć także tapetami, ale oczywiście równie odpornymi na wspomnianą wilgoć, jak drewno. Na podłogę warto położyć płytki z kamienia naturalnego lub jego imitacji. Od wielu lat na pierwszym miejscu w trendach utrzymuje się marmur i nie może go zabraknąć także w nadchodzących miesiącach.

Modna łazienka 2022 – jakie kolory będą w trendach?

Projektanci bardzo mocno lansują wszystko, co jest związane z naturą. Nie może także zabraknąć odniesień do nich w barwach, jakie znajdą się w naszych łazienkach. I tak do najmodniejszych można zaliczyć przede wszystkim zieleń. To ona będzie rządzić, a zwłaszcza w swoim głębokim wydaniu. Szalenie modne będzie więc stawianie na płytki zwłaszcza w butelkowym tonie, ale równie dobrze można wybrać te w kolorze miętowym czy też eukaliptusowym. Równie popularne są odcienie koloru niebieskiego. W palecie modnych barw na wysokiej pozycji utrzymują się cały czas te neutralne, czyli szarości, biele, beże oraz czerń.

Dodaj komentarz