Mezoterapia igłowa – co to jest i kiedy warto z niej skorzystać?

czym jest mezoterapia iglowa

Zabieg mezoterapii igłowej jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w medycynie estetycznej. Czym on jest? Kiedy jest on rekomendowany?

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wstrzykiwaniu w skórę niewielkich ilości substancji aktywnych za pomocą cienkich igieł. Do przeprowadzenia zabiegu stosuje się strzykawki z igłami, kaniule albo specjalne urządzenia.

Działanie mezoterapii igłowej jest dwukierunkowe, ponieważ umożliwia ona dostarczenie do głębokich warstw skóry ważnych substancji odżywczych, ale jednocześnie pozwala na aktywację komórek skórnych i wspomaga ich odbudowę i regenerację. W efekcie umożliwia efektywniejszą produkcję kolagenu i elastyny – ważnych substancji budulcowych skóry, które odpowiadają za jej sprężystość i elastyczność.

Kiedy stosuje się mezoterapię igłową?

Zabieg mezoterapii igłowej może sprawdzić się w różnych przypadkach, zarówno przy pojawieniu się różnych zmian skórnych, jak i wtedy, gdy konieczne jest uzyskanie efektu profilaktycznego. Najczęściej mezoterapia prowadzona jest w poniższych przypadkach:

Odmładzanie skóry

Mezoterapię igłową można stosować w celu nadania skórze młodszego wyglądu. Stymuluje ona produkcję kolagenu, poprawia elastyczność skóry i zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek. Ma także działanie anti-aging, czyli przeciwstarzeniowe.

Trądzik i blizny potrądzikowe

Mezoterapia igłowa może być dobrym rozwiązaniem w przypadku trądziku poprzez zmniejszenie stanu zapalnego i przyspieszenie procesów gojenia. Może również pomóc zminimalizować pojawianie się blizn potrądzikowych poprzez stymulację syntezy kolagenu oraz redukować istniejące blizny po trądziku.

Przebarwienia

Zabieg ten pozwala na rozjaśnienie przebarwień, takie jak plamy słoneczne, plamy starcze. Dzięki temu umożliwia on uzyskanie bardziej jednolitego kolorytu skóry.

Wypadanie włosów

Ta procedura może być stosowana w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Pobudza krążenie krwi i dostarcza składniki odżywcze do mieszków włosowych, wspomagając wzrost włosów i wzmacniając te już istniejące.

Cellulit

Mezoterapię igłową można zastosować w celu redukcji skórki pomarańczowej – cellulitu poprzez poprawę mikrokrążenia, rozbicie komórek tłuszczowych i wygładzenie skóry.

Gdzie wykonać zabieg mezoterapii igłowej?

Gdy planowana jest mezoterapia igłowa Gdynia – https://laserline.pl/mezoterapia-iglowa/ jest jednym z miast w Polsce, w którym można skorzystać z kompleksowej gamy tego typu zabiegów w renomowanych gabinetach i klinikach medycyny estetycznej.

Więcej informacji dotyczących dostępnych procedur, ich cen oraz przebiegu można znaleźć bezpośrednio na stronach internetowych placówek specjalizujących się w medycynie estetycznej twarzy i ciała.

Dodaj komentarz