Materace termoelastyczne – czym są i jakie mają właściwości?

czym sa materace termoelastyczne

Wybór odpowiedniego rodzaju materaca ma duże znaczenie dla komfortowego snu. W jakim przypadku warto zdecydować się na zakupienie materaca wykonanego z pianki termoelastycznej?

Czym jest pianka termoelastyczna?

Pianka termoelastyczna, także nazywana pianką VISCO albo memory, jest typem pianki poliuretanowej, która ma szczególne właściwości.

Taka pianka jest często używana do produkcji materaców, między innymi wykonuje się z niej materace Koło – jest to znany polski producent materaców.

Materace z pianki termoelastycznej mogą reagować na ciepło i nacisk. Osoba, która kładzie się na materacu z pianki z efektem pamięci, wówczas pianka ta dopasowuje się do jej kształtu ciała, zapewniając optymalnie dopasowane wsparcie i odciążenie punktów nacisku znajdujące się w różnych częściach ciała.

Materace z pianki memory mają właściwości termoelastyczne w tym sensie, że stają się bardziej miękkie i giętkie pod wpływem ciepła ciała. Gdy temperatura ciała ogrzeje piankę, staje się ona bardziej plastyczna i dopasowuje się do kształtu ciała. Pozwala to na uzyskanie większej wygody dzięki równomiernemu rozłożeniu ciężaru ciała.

Dla kogo polecane są materace termoelastyczne?

Materace termoelastyczne mają bardzo szerokie przeznaczenie i mogą być one dobrym wyborem dla wielu osób, którym zależy na uzyskaniu większego komfortu snu w trakcie nocy.

Rekomendowane są one w szczególności w poniższych przypadkach:

  • bóle mięśni
  • dolegliwości bólowe stawów
  • bóle kręgosłupa
  • długotrwałe przebywanie w pozycji leżącej
  • częste uczucie zimna w nocy
  • potrzeba stosowania miękkich materaców

Jak wybrać odpowiedni materac VISCO?

Aktualnie na rynku dostępne są różne rodzaje materaców VISCO z pamięcią kształtu, dlatego przy wyborze należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak ich wymiary, twardość i ogólna konstrukcja materaca.

Takie materace oferowane są w dwóch głównych wariantach – z rdzeniem piankowym oraz z rdzeniem kieszeniowym. Mogą być one także uzupełnione innymi typami materiałów, na przykład matą kokosową, pianką wysokoelastyczną czy pianką lateksową.

Warto porównać różne dostępne propozycje materaców VISCO u ich producentów i sprzedawców, aby znaleźć takie, które będą mogły zaoferować maksymalny komfort, a także zmieszczą się one w wyznaczonym budżecie.

Ile kosztują materace termoelastyczne?

Koszty związane z zakupem materaców termoelastycznych są zróżnicowane, ale najczęściej są one wydatkiem od około 1000 złotych do nawet ponad 5000 złotych.

Ostateczne koszty będą zależały od konstrukcji materaca, jego wielkości oraz wybranego producenta.

Materace termoelastyczne można również zamawiać za pośrednictwem internetu. Są one wtedy dostarczane bezpośrednio do klienta na podany przez niego adres.

Dodaj komentarz