Jak wykonać zadaszenie tarasu? Sprawdź te pomysły!

zadaszenie tarasu

Zadaszenie tarasu można wykonać różnymi sposobami. Jakie z nich sprawdzą się najlepiej? Oto pomysły, które warto wziąć pod uwagę!

Zadaszenie tarasu z tkaniny

Zadaszenie wykonane z tkaniny to przystępna cenowo oraz łatwa w zastosowaniu metoda zadaszenia tarasu. Obecnie można kupić je w wielu gotowych wariantach albo wykonać na wymiar.

Tkanina zapewnia cień, blokuje promienie UV i umożliwia przepływ powietrza. Zadaszenia z tkaniny są dostępne w różnych kolorach i wzorach, pozwalając na dopasowanie ich do własnego stylu oraz wyglądu ogrodu. Dodatkowo są one również proste w montażu, na przykład mogą mieć formę zdejmowanego żagla albo przesuwającego się panelu.

Zasadzenie tarasu z poliwęglanu

Arkusze poliwęglanowe są lekkie, trwałe i zapewniają doskonałą ochronę przed czynnikami pogodowymi.

Występują w różnorodnych wersjach – przezroczystych, półprzezroczystych lub przyciemnianych, umożliwiając filtrowanie naturalnego światła, jednocześnie blokując szkodliwe promienie UV. Poliwęglan jest jednocześnie materiałem niezwykle wytrzymałym, więc wykonane z niego zadaszenia mogą być używane przez długie lata.

Płyty poliwęglanowe zapewniają zarówno ochronę przed cieniem, jak i przed deszczem, dzięki czemu nadają się na tarasy użytkowane przez cały rok.

Zadaszenie w formie markizy

Chowana markiza to również doskonały wybór, gdy planuje się zadaszenie tarasu. W razie potrzeby można ją wysunąć lub schować, co pozwala kontrolować ilość światła słonecznego i cienia na tarasie.

Chowane markizy są zwykle wykonane z tkaniny i mogą być napędzane silnikiem elektrycznym, dzięki czemu ich otwieranie i zamykanie jest bardzo proste.

Pergola na taras

Kolejną propozycją jest wykonanie pergoli. Gdy chodzi o takie zadaszenie tarasu pergola pozwala na uzyskanie odpowiedniego zacienienia i może posłużyć jako przestrzeń na rośliny pnące.

Pergole wykonuje się najczęściej z dwóch rodzajów materiałów – drewna oraz metalu. Drewniane pergole, które są również odpowiednio impregnowane, dobrze nadają się do tradycyjnych domów, natomiast te metalowe idealnie prezentują się przy budynkach w stylu nowoczesnym.

Dachówka lub blachodachówka na taras

Dobrym wyborem może być również wykonanie zasadzenia tarasu z materiałów dekarskich, takich jak dachówki albo blachodachówki. Zapewniają one atrakcyjny wygląd oraz są bardzo trwałe, więc mogą posłużyć na lata.

Dzięki temu, że do dyspozycji jest obecnie szeroka gama materiałów przeznaczonych do zadaszenia pergoli, można dobrać je indywidualnie do własnych wymogów, wielkości i kształtu tarasu, a także posiadanego budżetu.

Dodaj komentarz