Ława prostokątna do salonu – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

lawa rozkladana

Salon jest miejscem relaksu oraz odpoczynku. Jednak kanapa czy fotele to nie jedyne meble, które warto wprowadzić do salonowej aranżacji. W tym pokoju przydadzą się także funkcjonalne i dekoracyjne dodatki w postaci stolików kawowych, ław czy szafek RTV. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych dodatków?

Funkcjonalne i modne ławy pokojowe

Prostokątna ława do salonu to jeden z najpopularniejszych dodatków aranżacyjnych. Mebel ten stanowi bardziej funkcjonalną alternatywę dla klasycznego stolika kawowego. Czasem ława charakteryzuje się tym, że ma rozkładaną lub podnoszoną konstrukcję.

Pierwszy model umożliwia poszerzenie blatu mebla, a drugi dodatkowo pozwala na podniesienie go do góry. Dzięki temu z salonowej ławy można stworzyć pełnoprawny stół. Właściwości mebla sprawiają, że jest on elementem wyposażenia, który idealnie pasuje do niewielkich mieszkań.

Eleganckie stoliki kawowe

Komplementarnym elementem każdego wnętrza wypoczynkowego jest stolik kawowy. Drewniany, prostokątny mebel to klasyczny dodatek, na którym można postawić kawę, poczęstunek, a także kwiaty czy inne ozdoby.

Warto pamiętać, że kawowy stolik może przybierać różne kształty. Kwadratowe, owalne lub okrągłe modele stanowią oryginalny dodatek do wnętrz utrzymanych w bardziej nowoczesnym stylu. Przy minimalistycznych, industrialnych czy eleganckich aranżacjach warto postawić również na niebanalne wykończenie stolika.

Komody i nowoczesne szafki RTV do salonu

Oprócz stolików i ław do salonu warto wprowadzić też szafki do przechowywania. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będą pojemne oraz nowoczesne komody pod telewizor. Zwolennikom ograniczonej dekoracyjności do gustu może przypaść minimalistyczna szafka RTV. Taki mebel będzie również bardziej praktyczny dla osób, które mieszkają na małym metrażu. Szafka RTV może przybrać podwieszany format i tym samym nadać wnętrzu optycznej lekkości.

Salon stanowi centrum całego mieszkania. Warto więc zadbać o funkcjonalne zaaranżowanie miejsca, w którym domownicy spędzają najwięcej czasu.

Dodaj komentarz