Karnisz sztukateria – czym się kierować przy jego wyborze?

Elegancko wykonane karnisze, na których powiesimy zasłony są bardzo ważne, gdyż mogą znacząco odznaczać się swoim wyglądem w pomieszczeniu. Istnieje jednak sposób na ich ukrycie i sprawienie, że bardzo dobrze sprawdzą się również w mocno ozdobionych i eleganckich wnętrzach. Jest nim karnisz sztukateria. Gdzie go kupimy i czym kierować się przy jego wyborze?

Czym jest karnisz sztukateria i gdzie go szukać?

Element dekoracyjno-funkcyjny, jakim jest karnisz sztukateria, to po prostu połączenie karnisza, na którym można powiesić zasłony ze sztukaterią, czyli ozdobnymi listwami, które montuje się na ścianach na przykład pod sufitem w celach dekoracyjnych. Korzystając z takiego połączenia można stworzyć bardzo eleganckie wnętrze, w którym karnisze będą odpowiednio zamaskowane.

Aby kupić dobrej jakości karnisz sztukaterię, można poszukać firmy, w której ofercie dostępna jest sztukateria xps, czyli pop prostu sztukateria wykonana z wysokiej jakości styropianu xps, który świetnie nadaje się do takiego zastosowania, gdyż można go bardzo prosto modelować.

Czym kierować się przy wyborze karnisza sztukaterii?

Przede wszystkim chcąc wybrać dobry karnisz sztukaterię do swojego wnętrza trzeba zwrócić uwagę na jego design. Musi on dobrze pasować do reszty pomieszczenia. Na przykład śnieżnobiała sztukateria dobrze sprawdza sie w pomieszczeniach, w których ściany są pomalowane na dość jasny, lecz nie jaskrawy kolor taki jak na przykład jasny błękit. Takie połączenie wygląda po prostu bardzo dobrze i dlatego w takim wnętrzu karnisz sztukateria może się dobrze sprawdzić.

Oczywiście ważna jest też trwałość samej sztukaterii. Powinna być w stanie wytrzymać długie lata i być odporna na różne substancje chemiczne, które mogą się pojawiać w domu. Mowa tu na przykład o wilgoci, która może czasami dostawać się w okolice sztukaterii. Inne ważne kwestie to na przykład prosty montaż, czy też lekkość samej sztukaterii, dzięki czemu jej założenie jest znacznie prostsze.

Dodaj komentarz