Jakie właściwości ma dobry materac?

dobry materac do spania

Opieka nad seniorem lub osobą, która jest po operacji i musi leżeć, zdecydowanie wymaga cierpliwości, jak również posiadania niezbędnego wyposażenia, które ułatwi pielęgnację, pozytywnie wpłynie na kondycję leżącego. Materac przeciwodleżynowy jest tym produktem, który powinniśmy posiadać. Dzięki niemu będziemy mogli lepiej pielęgnować skórę osoby leżącej, jak również zminimalizować ryzyko pojawienia się odleżyn. Na co powinniśmy zwracać uwagę, gdy chcemy kupić dobry materac z tego rodzaju?Bardzo często w internecie poszukujemy specjalistycznego wyposażenia medycznego, które pomoże nam w codziennej, systematycznej, jak najlepszej opiece nad seniorami lub osobami, które z różnych przyczyn muszą leżeć.

Staramy się jak najlepiej wyposażyć pokój, w którym przebywa taka osoba, decydujemy się na odpowiedniej jakości łóżko, kupujemy niezbędne środki do pielęgnacji. Chętnie korzystamy z usług domowej pielęgniarki.

Osoba, która dużo leży, narażona jest na powstawanie na skórze odleżyn. Są one bardzo trudne w leczeniu, słabo się goją, dlatego powinniśmy robić wszystko, aby uniknąć ich pojawienia się. Kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja, systematyczna zmiana pozycji. W tym celu warto posiadać takie wyposażenie, jak materace przeciwodleżynowe.

Zobacz także: https://xerownia.pl/poduszka-ortopedyczna-czy-zwykla-co-lepiej-wybrac/

Jakie cechy ma dobry materac przeciwodleżynowy?

Na rynku jest bardzo dużo materacy, dlatego warto zwrócić uwagę na to, jaki wybieramy. Od jakości materaca w dużej mierze zależy to, jak łatwo będzie opiekować się nam osobą leżącą. Dobry materac przeciwodleżynowy, przede wszystkim będzie charakteryzował się:

– odpowiednim rozmiarem grubością,
– delikatnością powłoki,
– łatwością w utrzymaniu czystości,
– sprawnie działającym bezpieczny mechanizmem,
– możliwością zmiany regulacji pochylenia ciała,
– zapewnieniem sprawnej wentylacji ciała,
– cichością działania.

Materace przeciwodleżynowe można kupić w sklepie medycznym https://www.ortmed.pl/.

Co daje materac przeciwodleżynowy?

Osoba leżąca, która nie zmienia pozycji, narażona jest na różnego rodzaju problemy skórne, w tym występowanie odleżyn. Ich pojawienie się to oznaka, że pielęgnacja ciała jest zła i niedostateczna.

Zastosowanie materaca przeciwodleżynowego sprawi,, że ciało będzie miało zapewnioną lepszą wentylację, ale przede wszystkim zmianę pozycji. Taka zmiana wpłynie na usprawnienie przepływu krwi, zmieni napięcie mięśniowe, rozluźnia mięśnie.

Wybór materaca jest sprawą trudną, dlatego jeżeli nie mamy doświadczenia, powinniśmy skorzystać z pomocy specjalistów.

 

Dodaj komentarz