Jak dobierać kolory ubrań do typu urody?

Dobór ubrań

Czasami coś na witrynie sklepowej przykuje Twoją uwagę, ale po przymierzeniu okazuje się, że pomimo idealnego dla Ciebie kroju, coś jest nie tak. Dobranie odpowiedniego koloru ubrań sprawi, że Twoja twarz nabierze zdrowego wyglądu, a powyżej opisana sytuacja nie będzie już dłużej Twoim problemem.

    1. Jakie są typy urody?

Wyróżniamy 4 podstawowe typy urody: Lato, wiosna, jesień oraz zima. Każdy z nich określa inną gamę kolorystyczną. Czym się charakteryzują?

  • Lato – minimalne różnice między odcieniem włosów, oczu i cery. Te wszystkie komponenty tworzą prawie jednolitą całość. Ten typ urody posiada bardzo jasną skórę, oczy w przytłumionych, zgaszonych kolorach.

  • Wiosna – to bardzo ciepły typ urody. Skóra kobiet o tym typie jest zazwyczaj porcelanowa, prawie przezroczysta, o kolorze kości słoniowej. Bardzo często występują piegi. Oczy są jasnego koloru – niebieskie, zielone, bursztynowe lub turkusowe. Jeżeli chodzi o włosy, to są to najczęściej panie z włosami w odcieniach blond; jasnego, złocistego lub ciemnego. Bardzo rzadko są to włosy brązowe, ale również w tym przypadku mają niezwykle ciepły odcień.

  • Jesień – osoby o tym typie urody mają ciepły i jasny koloryt skóry, ale intensywniejszy niż u wiosny. Karnacja może być różnorodna – od jasnej i porcelanowej po ciepły odcień, a nawet oliwkowy. Włosy często są w odcieniach rudości. Kolor oczu, który najczęściej występuje u tych osób to zieleń lub brązowy.

  • Zima – chłodny odcień cery – karnacja może być albo bardzo jasna lub oliwkowa. Włosy są czarne lub ciemne z różnymi chłodnymi refleksami. Kolor oczu jest intensywnie niebieski, zielony lub brązowy, tworząc duży kontrast z oprawą oczu.

    1. Jak dobierać kolory do poszczególnych typów urody?

Każdy z 4 podstawowych typów urody, wyróżnia się inną, idealnie dobraną paletą kolorów. Jak dobrać kolory do poszczególnych typów urody? Jeżeli Twój koloryt pasuje do określenia lato, to zrezygnuj z noszenia koloru czarnego, jak i jaskrawych barw. Najlepiej będziesz wyglądać w pudrowym różu, delikatnym fiolecie, a także brązach i popiel.

Wiosny natomiast powinny postawić na kremową biel, jasną zieleń i niebieski, ale również mocną czerwień. Unikaj zimnych kolorów takich jak czerń, granat czy ciemny brąz. Kobiety, których typ urody określana jest jesienią, powinny ubierać się w kolory takie jak rudy, brązowy, oliwkowy, ceglasty i zielony. Natomiast zimy powinny trzymać się zimnych kolorów – biel, czerń, bordo, grafit, czy też granat idealnie będą komponować się z Twoim kolorytem.

Określenie swojego typu urody pozwoli Ci lepiej dobierać ubrania, a dzięki temu komponować wprost stworzone dla Ciebie kreacje.

Dodaj komentarz