Domowe spa twarzy – maseczki DIY od profesjonalistów

Domowa maseczka

Codzienna pielęgnacja twarzy to rytuał, który nie tylko dba o idealną kondycję skóry, ale wprowadza nas w doskonały nastrój. To wyjątkowa chwila relaksu; udając się do kosmetyczki, planujemy przede wszystkim odpocząć od trudów codzienności, w drugiej kategorii myśląc o efektach wizualnych. Doskonałym sposobem na przeniesienie relaksacyjnego luksusu spa do warunków domowych są maseczki DIY oferowane przez profesjonalnych producentów kosmetyków.

Profesjonalne receptury na naturalne maseczki DIY

Myśląc o maseczkach DIY, oczami wyobraźni widzimy najczęściej peeling cukrowy bądź kawowy czy gęste maski uzyskane z drożdży. W sieci znajdziemy wiele przepisów na domowe maseczki do twarzy, trudno jednak ocenić ich dostosowanie do danego typu skóry. Profesjonalni producenci naturalnych kosmetyków coraz chętniej wychodzą naprzeciw naszym potrzebom, oferując produkty z przeróżnych kategorii odpowiednie do samodzielnego wykonania w domu. Tym, co wyróżnia je na tle internetowych przepisów na maseczki, jest przede wszystkim przetestowanie składników i receptur przez laboratoria oraz wskazanie przez producenta, do których problemów skórnych nadają się najlepiej. To przepisy i składniki, które stworzyli i wyodrębnili profesjonaliści, doskonale dobierając gramaturę.

Czym są maseczki DIY oferowane przez producentów kosmetyków?

Hitem wśród producentów naturalnych kosmetyków jest sprzedaż receptur na domowe maseczki ze wskazaniem, do którego typu skóry pasują najlepiej, wraz z przetestowanymi laboratoryjnie naturalnymi składnikami. To możliwość zastosowania w warunkach domowych glinki, kolagenu roślinnego, kwasu hialuronowego, alg czy hydrolatów. Decydując się na zakup zestawu, otrzymujemy zestaw odpowiednio współpracujących ze sobą składników wraz z recepturą – wystarczy wymieszać je zgodnie z załączonym przepisem.

Zalety stosowania profesjonalnych maseczek DIY

Maseczki przygotowywane w domu z takich składników jak kawa, olej kokosowy czy drożdże są niedrogie i bardzo proste w przygotowaniu, mają jednak swoje wady. Nie tylko nie mamy pewności, jak na dany składnik zareaguje nasza skóra, ale przede wszystkim trudno ocenić, jakiej jest jakości. Co więcej, ich możliwości są znacznie ograniczone. W przypadku profesjonalnych receptur wiemy natomiast, że gramatura została ustalona przez specjalistę, a składniki odpowiednio przetestowane laboratoryjnie i odpowiadające składom kosmetyków stosowanych przez salony kosmetyczne. Do wyboru mamy między innymi receptury na maseczki żelowe, enzymatyczne, emulsyjne, peel-off czy nawet roztwory do nasączenia masek w płachcie. To już nie tylko cukier czy olej – to prawdziwe domowe spa!

Dodaj komentarz