Czym jest mezoterapia?

mezoterapia

Mezoterapia to bardzo popularny zabieg oferowany w placówkach specjalizujących się w medycynie estetycznej. Cieszy się zainteresowaniem głównie ze względu na bardzo wyraźne i szybko zauważalne efekty w postaci lepiej odżywionej skóry. Na czym dokładnie polega? Wyjaśniamy.

Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia w Raciborzu to zabieg polegający na bezpośrednim wtłaczaniu w skórę cennych składników odżywczych. W porównaniu do kremów i innych kosmetyków, efekt działania jest znacznie bardziej skuteczny i lepiej kontrolowany. Możliwe jest precyzyjne usunięcie wielu problemów na skórze oraz szybka poprawa jej wyglądu i kondycji.

Mezoterapię wykonuje się w serii co najmniej kilku zabiegów. Częstotliwość oraz ilość określa lekarz na podstawie konkretnego problemu i oczekiwań samego pacjenta. Zazwyczaj efekty są widoczne już po zaaplikowaniu pierwszej dawki substancji odżywczych na skórę. Jeśli chcemy zachować efekt na długie miesiące, a nawet lata, to należy udać się na kilka takich zabiegów.

Dlaczego mezoterapia cieszy się tak dużą popularnością?

Mezoterapia należy do zabiegów mało inwazyjnych o dużej skuteczności działania. Podobnie jak procedura kosmetyczna, podczas której wstrzykuje się kwas hialuronowy w Raciborzu, cechuje się wysoką efektywnością oddziaływania na skórę. Dlatego efekty są szybko dostrzegalne i utrzymują się przez bardzo długi czas. Niebagatelne znaczenie ma w takim przypadku odpowiednia dieta oraz stosowanie się do zaleceń lekarza po zakończeniu serii zabiegów.

Mezoterapia jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zatrzymać naturalne procesy starzenia się skóry. Zabieg pozwala zniwelować lub całkowicie pozbyć się drobnych zmarszczek oraz zmian potrądzikowych. Skóra staje się bardziej elastyczna i wyraźnie zdrowsza. Wszelkiego rodzaju niedoskonałości znikają.

Mezoterapię stosuje się także na problemy z rozstępami oraz cellulitem. Ogromną zaletą zabiegu jest to, że może być on stosowany na różne partie ciała i działa tam tak samo skutecznie, jak na przykład na cerę.

Dodaj komentarz