Stół ogrodowy – jaki wybrać? Zobacz poradnik!

ogrodowy stol

Stół w ogrodzie jest jednym z podstawowych mebli używanych podczas spotkań czy wypoczynku. W jaki sposób wybrać odpowiedni stół ogrodowy? Na co patrzeć? Doradzamy!

Wybierając stoły ogrodowe, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Zaliczane są do nich przede wszystkim:

  • Typ stołu do ogrodu

Na początku warto zastanowić się nad typem stołu ogrodowego. Do wyboru są obecnie stoły jadalniane do ogrodu, stoliki kawowe czy mniejsze stoliki boczne ustawiane po bokach mebli ogrodowych.

  • Wielkość stołu ogrodowego

Na początku warto wymierzyć dostępną przestrzeń w ogrodzie, aby określić na tej podstawie odpowiedni rozmiar stołu. Należy także zastanowić się nad tym, ile osób ma korzystać ze stołu, co będzie przekładało się na jego wielkość.

  • Funkcjonalność stołu ogrodowego

Konieczne jest również określenie, do czego ma służyć stół w ogrodzie. Czy będzie używany głównie do spożywania posiłków, spotkań lub także jako miejsce do pracy na świeżym powietrzu?

W ten sposób można łatwo określić wymagane wymiary stołu. Prostokątne lub owalne stoły często lepiej nadają się do spotkań w większym gronie, podczas gdy te o kwadratowym czy okrągłym kształcie są lepszym wyborem dla mniejszej liczby osób.

  • Materiał na stół ogrodowy

Obecnie w sprzedaży znajdują się stoły ogrodowe – https://hastegarden.pl/stoly-ogrodowe.php w wielu wariantach. Dobierając właściwy materiał, warto uwzględnić własne preferencje oraz styl ogrodu.

Najczęściej do produkcji stołów ogrodowych używane są drewno, metal, plastik. Drewno jest popularnym wyborem ze względu na swój naturalny wygląd, podczas gdy metal może zapewnić trwałość i nowoczesną estetykę. Plastikowe stoły są lekkie i łatwe do przenoszenia, natomiast nie mają tak eleganckiego wyglądu.

Wykorzystane materiały przekładają się również na trwałość stołu, na przykład drewniany stół może być mniej trwały od metalowego. Metalowy powinien być jednak dobrze zabezpieczony przed korozją.

  • Konserwacja stołu ogrodowego

Niektóre materiały wymagają regularnej konserwacji, takiej jak impregnacja lub ponowne bejcowanie w przypadku drewnianych stołów, podczas gdy inne, takie jak metal lub plastik, mogą wymagać mniej działań w tym zakresie.

Dobierając stół pod tym względem, należy też uwzględnić miejsce jego ustawienia. Gdy ma on stać na otwartej przestrzeni, lepiej wybrać ten wykonany z bardziej odpornego materiału.

  • Styl stołu do ogrodu

Meble ogrodowe, w tym stoły ogrodowe, powinny pasować do danego ogrodu. Należy w związku z tym wybrać taki model, który harmonizuje z posiadanymi już meblami, roślinami i ogólną estetyką przestrzeni.

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com

Dodaj komentarz