Odkurzacz w dużym domu-jak wybrać optymalne urządzenie?

jaki odkurzacz wybrac

Posiadanie domu niesie za sobą niezliczoną ilość korzyści, związanych przede wszystkim z poczuciem wolności, swobody oraz komfortu korzystania z przestronnych wnętrz. Dom wolnostojący (lub szeregowy) najczęściej ma większą powierzchnię niż przeciętne mieszkania, nierzadko jest nieruchomością dwukondygnacyjną. To doskonale, zwłaszcza jeżeli posiadasz liczną rodzinę, dzieci oraz zwierzęta. W dużym domu niezbędne jest jednak regularne sprzątanie, które w odróżnieniu od sprzątania mieszkania zajmuje dość sporo czasu i pochłania mnóstwo energii. Wybierz sprzęty, które ułatwią i usprawnią codzienne sprzątanie.

Odkurzacz do dużego domu-czym kierować się przy wyborze?

Wybór odkurzacza do dużego domu powinien uwzględniać odmienne kryteria wyboru niż w przypadku wybierania urządzenia, dedykowanego do niewielkiej nieruchomości. W mieszkaniu zdecydowanie bardziej sprawdzi się odkurzacz niewielki, poręczny, bezprzewodowy. Jedno ładowanie urządzenia zdecydowanie wystarczy na odkurzenie całego mieszkania, co w przypadku domu mogłoby nie być wystarczające. Odkurzacz do domu warto zatem wybrać spośród urządzeń przewodowych, gdyż jest to zdecydowanie bardziej ergonomiczne rozwiązanie na dużych powierzchniach. Zwróć uwagę na długość przewodu odkurzacza, powinien on liczyć co najmniej 10-12 m. Odkurzacz do dużego domu powinien cechować się wysoką wydajnością przy stosunkowo niskim poziomie zużytej energii.  Dzięki wyborowi odpowiedniego odkurzacza codzienne sprzątanie okaże się przyjemnością.

Odkurzacz w dużym domu-jakie parametry usprawnią codzienne sprzątanie?

W dużym domu odkurzanie jest czynnością czasochłonną, jednak nowoczesny odkurzacz może znacznie ograniczyć dyskomfort, związany z koniecznością utrzymania czystości. Wśród urządzeń warto zwrócić uwagę na takie, które posiadają zmienny poziom mocy ssania, dopasowujący się automatycznie do rodzaju oczyszczanej powierzchni. Co to oznacza? Odkurzacz dobierze siłę ssania do rodzaju podłogi: inaczej odkurzasz przecież parkiet, inaczej dywany. W dużym domu jest to szczególnie sprawdzająca się funkcja. Czy wiesz jak Organizacja lodówki – poznaj przydatne triki. dowiesz się o tym na stronie https://www.tvtu.pl/organizacja-lodowki-poznaj-przydatne-triki-6637/ Bardzo ważna jest również emisja dźwięku podczas odkurzania. Im cichsze urządzenie, tym większy komfort pracy oraz możliwość zastosowania o różnych porach, nawet wtedy gdy któryś z domowników śpi. W dużym domu, w którym są małe dzieci cichy odkurzacz to niezwykle przydatny sprzęt.

Workowy czy bezworkowy odkurzacz do dużego domu?

W dużym domu osadza się sporo zabrudzeń. Niezależnie od tego, czy posiadasz zwierzęta z długą sierścią, czy dzieci, przynoszące piasek z piaskownicy nie tylko na obuwiu, ale i na bosych stopach, warto wyposażyć się w wydajny odkurzacz, który oczyści z zabrudzeń cały dom bez konieczności ładowania, wysypywania pojemnika na kurz oraz innych czynności, które mogłyby wpłynąć na tempo i wygodę sprzątania. Odkurzacz workowy zdecydowanie bardziej sprawdza się w dużym domu z uwagi na dużą pojemność worka oraz łatwą wymianę w większości nowoczesnych modeli. Ergonomiczny, łatwy w obsłudze, lekki i poręczny odkurzacz workowy przewodowy to najlepsze rozwiązanie. Warto jedynie zwrócić uwagę na jego nowoczesne funkcje oraz cichy tryb pracy. Wysoka jakość oraz uznana marka stanowią gwarancję niezawodności. Wybieraj wśród produktów, oferowanych przez uznanych producentów. Electrolux jest jedną z firm, zaskakujących funkcjonalnością urządzeń oraz ich doskonałymi parametrami.

Dodaj komentarz