Montaż fotowoltaiki – o czym należy pamiętać?

panele fotowoltaiczne

W najbliższych latach jednym z najważniejszych działań, które należy wykonać by ochronić nasze środowisko naturalne jest przede wszystkim jak największe przestawienie się na OZE, czyli odnawialne źródła energii. Można tego dokonać między innymi poprzez montaż fotowoltaiki. Dlaczego warto się na niego zdecydować i o czym należy pamiętać robiąc to?

Gdzie można zamówić montaż fotowoltaiki?

Chcąc zamontować w swoim domu instalacje fowoltaiczną konieczne będzie oczywiście znalezienie odpowiedniej firmy, która oferuje montaż fotowoltaiki w Łodzi. Instalacja, by działać we właściwy sposób musi bowiem być odpowiednio zamontowana, a to gwarantują tylko prawdziwi profesjonaliści.

Specjalistów od montażu fotowoltaiki można znaleźć na przykład w internecie. Mowa tu o takich firmach jak Aasolarlink. Zatrudniają one prawdziwych fachowców w zakresie montażu fotowoltaiki, którzy pomogą w doborze właściwej instalacji fotowoltaicznej, a także szybko i sprawnie ją zamontują oraz uruchomią, dzięki czemu jak najszybciej inwestycja w nią zacznie się zwracać.

O czym należy pamiętać przy montażu fotowoltaiki?

Najważniejsza kwestia, o której warto pamiętać przy montażu fotowoltaiki, to dobór odpowiedniej instalacji. Jest to o tyle ważne, że zakup zbyt mocnej instalacji nie ma większego sensu, gdyż na tym nie zarobimy, jeśli prąd będzie służyć tylko do zasilenia domu. Najlepiej postawić na instalację, której moc pozwoli na wygenerowanie nieco większej ilości prądu niż wynosi średnie roczne zużycie. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że za darmo możemy skorzystać nie z całości wytworzonego prądu, gdyż kilkanaście procent to pewnego rodzaju prowizja ze strony sieci energetycznej.

Kolejna rzecz, o której trzeba pamiętać to wybór odpowiedniego miejsca. Instalacja fotowoltaiczna będzie najbardziej efektywna, jeśli zamontujemy ją na dachu, który jest zwrócony w kierunku południowym. Dlatego budując dom warto pamiętać o jego odpowiednim ułożeniu tak, by montaż fotowoltaiki był opłacalny po ukończeniu budowy lub nawet w przyszłości.

Dodaj komentarz