Lipo laser – błyskawiczna redukcja obwodu bez operacji plastycznej

Lipolaser

Lato w pełni, a sylwetka pomimo wielu tygodni diety wciąż nie wygląda tak, jak marzyłyśmy. Czasu na zrzucenie zbędnej tkanki tłuszczowej jest coraz mniej, a centymetry w obwodzie uparcie stoją w miejscu; wszystkie doskonale znamy ten problem. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się zabieg tak zwanym zimnym laserem; wyjaśniamy, na czym polega lipo-odchudzanie.

Lipo laser – co to jest, jak wygląda zabieg?

Lipo laser jest urządzeniem emitującym „zimny laser” – wiązkę świetlną, która przez warstwy skóry na wybranej partii ciała dociera do płycej umiejscowionych komórek tłuszczowych. Przekazywana jest za pomocą czterech głowic. W trakcie zabiegu zachodzi w komórkach reakcja chemiczna, na której skutek trójglicerydy zostają rozbite na dwie części: wolne kwasy tłuszczowe oraz glicerol. Następnie zostają one przekazane do układu limfatycznego, po czym usunięte z organizmu.

Laser przy tym nie niszczy żadnych okolicznych tkanek bądź naczyń krwionośnych, dzięki czemu jest całkowicie nieinwazyjny. Nie wymaga stosowania bolesnych ostrzykiwań, wyczuwalne jest jedynie delikatne ciepło. Regularnym wiązkom światła zawdzięcza równe efekty w każdym naświetlanym punkcie; nie stwarza więc ryzyka wystąpienia nieestetycznych nierówności. Cały zabieg trwa od 10 do około 40 minut, zależnie od partii ciała i grubości tkanki tłuszczowej. Można stosować go zarówno na brzuch, uda czy pośladki, jak i mniej oczywiste miejsca takie jak podbródek.

Jaki efekt przynosi zastosowanie lipo lasera?

Zabieg ma na celu redukcję, a więc zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Efekty, których możemy się spodziewać to przede wszystkim zmniejszenie obwodu – w kilkanaście czy kilkadziesiąt minut możemy pozbyć się nawet kilku centymetrów z jednej części ciała. To odpowiedź na problemy osób, które pomimo intensywnej diety i ćwiczeń w dalszym ciągu widzą, że któreś części ciała są nieco „za duże”. Laser wnika w skórę, dzięki czemu dociera do tych komórek tłuszczowych, które odkładają się płycej w ciele. W trakcie ćwiczeń spalamy tłuszcz ukryty znacznie głębiej, przez co „bliższy” zostaje pomijany. Właśnie nim zajmie się lipo-zabieg, dbając o usunięcie tej warstwy tłuszczu, z którą nie poradziły sobie dieta bądź treningi.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Choć pierwsze efekty można zauważyć już po jednej serii wykonanej lipo laserem, dojście do pożądanego etapu wymaga zastosowania kilku zabiegów. Rekomendowaną częstotliwością jest wykonywanie ich 2 do 3 razy w tygodniu, a najlepsze efekty będą widoczne po około 8 zabiegach, zależnie od grubości tkanki tłuszczowej. Jednak już po pierwszym laserowaniu zauważymy pewną różnicę; to doskonały sposób na szybkie i niewymagające odchudzanie. Warto jednak pamiętać, że zabieg nie zastąpi tradycyjnego odchudzania – powinien być jego uzupełnieniem. W przypadku zastosowania laserowania przy prowadzeniu nieodpowiedniej diety efekt zdecydowanie nie będzie trwały.

Dodaj komentarz