Jakimi cechami wyróżniają się farby plastizolowe do sitodruku?

farby do sitodruku

Farby plastizolowe do sitodruku to wyjątkowe, uniwersalne produkty. Czym jednak się one tak właściwie cechują i co można o nich powiedzieć?

Farby plastizolowe – czym one są?

W szeroko pojętej poligrafii oraz w tworzeniu nadruków jesteśmy w stanie znaleźć wiele różnych produktów oraz metod. Oczywiście każda z nich będzie nadawać się do innych projektów, lecz w każdej jesteśmy w stanie znaleźć coś naprawdę ciekawego. Dzisiaj przyjrzymy się takim produktom, jak farby plastizolowe do sitodruku. W pierwszej chwili nazwa ta może nie mówić za wiele ludziom, którzy nie są wtajemniczeni w tym temacie. Czym więc są tego typu farby? To wyjątkowo wygodne produkty, najczęściej używane do ubrań i wszelkiego rodzaju tkanin, choć przy odrobinie zawzięcia są w stanie być drukowane na dowolnej powierzchni – nieważne, czy mówimy o plastiku, metalu czy szkle. Najczęściej tworzone są z żywicy PCV oraz plastyfikatora.

Charakterystyczne cechy farb plastizolowych do sitodruku?

Jak nietrudno jest się domyśleć po wspomnianych wyżej kwestiach, jedną z najważniejszych zalet farb plastizolowych, używanych na przykład przez firmę Druk Serwis, jest ich niebywała uniwersalność i możliwość dostosowania ich do wielu przeróżnych powierzchni. Ważną ich cechą, która chyba najmocniej wyróżnia je na tle innych środków, jest ich wyjątkowa odporność na wysychanie. By do tego doprowadzić, konieczne jest podgrzanie ich do temperatury aż 166 stopni Celsjusza! Trudno jest się więc dziwić, że w takiej technice, jak sitodruk, farby plastizolowe są obok farb wodnych są najczęściej używanymi środkami do tego typu działań.

Jak najlepiej zaopatrzyć się w farby plastizolowe do sitodruku?

Szukasz odpowiednich farb plastizolowych, które będą w stanie w pełni nadać się do sitodruku? Warto poszukać tego typu produktów w specjalistycznych sklepach, które operują naprawdę szeroką gamą wszelkiego rodzaju farb. Z pewnością w takich punktach będziesz w stanie znaleźć coś, co będzie dla siebie interesujące.

Dodaj komentarz