Jak prawidłowo dbać o słuch w kilku krokach

aparat słuchowy

Jakość słuchu bardzo mocno przyczynia się na nasze codzienne funkcjonowanie, w tym komfort życia. Dbanie o niego jest więc ogromnie ważnym czynnikiem, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę. Jak więc należy robić to w sposób prawidłowy, tak, żeby jak najdłużej utrzymać go w dobrej kondycji? Podpowiadamy.

Pamiętajmy o tym, że z biegiem lat naturalną koleją rzeczy będzie to, że nasz słuch będzie się po prostu starzał. Zaczyna się tak dziać w okolicach 30. roku życia, kiedy to zaczynają już zanikać komórki słuchowe znajdujące się w ślimaku usznym. Nie mamy na ten proces wpływu, jest on po prostu naturalny. Oczywiście każdy z nas przechodzi go w sposób indywidualny i nie sposób wszystkich mierzyć przysłowiową jedną miarką. Każdy z nas ma jednak wpływ na to, żeby zachować słuch w jak najlepszej kondycji przez długi czas. Jak więc to należy robić w sposób prawidłowy?

Po pierwsze – unikaj hałasu

Oczywiście nie zawsze jesteśmy w stanie to zrobić, a zwłaszcza, kiedy jesteśmy mieszkańcami dużego miasta. Możemy jednak rzadko stawiać na różnego rodzaju wyjścia typu koncert. Nie bez znaczenia będzie także oszczędzanie się w kwestii głośnego słuchania muzyki rozbrzmiewającej ze słuchawek. Takie działanie nie wpływa korzystnie na jakość słyszenia, więc w miarę możliwości, zachowajmy w nim zdrowy rozsądek. Kiedy pracujemy w trudnych warunkach, koniecznie zatroszczmy się o słuchawki ochronne.

Ciepło ma znaczenie

W praktyce chodzi o to, aby zachować dla naszych uszu komfort cieplny – takie działanie możemy wcielić w życie między innymi poprzez ochronę ich przed mrozem czy też chłodem. Te czynniki bardzo mocno wpływają na ryzyko pojawienia się stanu zapalnego, a to już często krótka droga do tego, żeby powstał niedosłuch.

Zobacz także: http://xerownia.pl/czym-sie-charakteryzuja-wewnatrzuszne-aparaty-sluchowe/

Wykonujmy badania profilaktyczne

Profilaktyka w jakości słuchu ma ogromne znaczenie. Chodzi o to, że nawet, jeśli nie mamy większych problemów ze słuchem, powinniśmy dbać o to, żeby przynajmniej raz w roku skontrolować czy nic złego się nie dzieje. Korzystajmy także z dobrej klasy specjalistów, jeśli okaże się, że musimy skorzystać z pomocy aparatu słuchowego. Wśród firmy, która zasługuje w tej kwestii na uznanie jest https://akademiaslyszenia.pl/. Ma ona wieloletnie doświadczenie, a jej pracownicy pomogą dobrać odpowiedni sprzęt do danej wady.

Dbanie o słuch, jak również odpowiednia profilaktyka mają ogromne znaczenie na drodze do utrzymania jego jakości przez jak najdłuższy czas. Pamiętajmy o tym, aby potem nie mieć do siebie pretensji, że mogliśmy o siebie zadbać, a z różnych przyczyn tego nie uczyniliśmy.

One thought on “Jak prawidłowo dbać o słuch w kilku krokach”

Dodaj komentarz