Implanty zębów – co trzeba wiedzieć?

Implanty zębów to coraz częściej stosowane rozwiązanie, strata stałego zęba zawsze będzie się wiązała z przykrym doświadczeniem, dlatego odpowiedni implant zastąpi go dobrze, a nawet może się okazać, że wygląda jeszcze lepiej niż ząb, który wypadł. Przy utracie zęba nasza broda się wysuwa do przodu, a to nas postarza, dlatego warto zastąpić miejsce po zębie. Jednak co trzeba wiedzieć więcej o implantach, czy są one bezpieczne? 

Z czego zbudowany jest implant?

Implant jest zbudowany z tytanu, ten metal jest dla nas bezpieczny, stosuje się go również jako implant, który wstawiany jest za kość w naszym ciele, która mogła zostać tak niefortunnie złamana, że nie da się jej już uratować. Dodatkowo warto wiedzieć, że tytan jest uznawany za jeden z najtrwalszych metali na świecie, więc o tytanową śrubkę umieszczoną, zamiast prawdziwego zęba można być spokojnym. Podczas zabiegu implant umieszczany jest w kości, aby zastąpić korzeń zęba, a do niego przykręcany jest łącznik, który ma służyć jako wsparcie. Kontrolna wizyta u dentysty budzi u niektórych osób przerażenie a co mówić o zabiegu, jakim jest wstawianie nowego zęba, dlatego warto postawić na odpowiednie miejsca takie jak implanty zębowe w Poznaniu, które w profesjonalny sposób zajmują się implantologią w Poznaniu, gdzie dba się o klienta na najwyższym poziomie, zapewniając mu spokojny i skuteczny zabieg.

Zalety implantów zębowych

Zalet zastosowania implantów zębowych jest bardzo dużo, ale najważniejsze to to, że są one trwałym rozwiązaniem, a sam zabieg nie należy do bolesnych, jeśli w krótkim czasie po wypadnięciu zęba przyjdzie się wstawić implant. Kolejną zaletą implantów jest to, że są o wiele wygodniejsze niż protezy czy mosty, nie wyjmuje się ich, przez co można w ogóle zapomnieć, że takowy implant się posiada. W porównaniu do swoich konkurentów implanty są o wiele bezpieczniejsze, w jamie ustnej nie uszkodzą sąsiednich zębów, natomiast nie można tego powiedzieć o mostach dalej stosowanych przez wiele osób.

Dodaj komentarz