Gra Agon – dlaczego warto na nią postawić?

gra komputerowa

Gra Agon to wyjątkowy fabularny RPG, którego akcja rozgrywa się w Starożytnej Grecji. Dlaczego warto jednak sięgnąć po ten tytuł?

Gra Agon – o czym ona tak właściwie jest?

W naszym kraju niesłabnącą popularnością cieszą się wszelkie gry „analogowe”, a więc tytuły planszowe czy fabularne. Nic więc dziwnego, że z roku na rok pojawiają się nowe, interesujące fabuły, które albo są tworzone w Polsce, albo są u nas wydawane w wyjątkowych wersjach językowych, idealnie skierowanych dla fanów tego typu gier. Tak właśnie jest z taką pozycją, jak gra Agon, której polska wersja została sfinansowana za pomocą portali crowdfundingowych i jest w Polsce wydawana przez Stinger Press. Omawiana dzisiaj gra osadzona jest w Starożytnej Grecji. Herosi i heroiny, w których rolę oczywiście wcielają się gracze, wracają do domów z wielkiej wojny, lecz przypadkiem cała grupa trafia na osobliwy i mroczny archipelag, na których poszczególni bohaterowie są w stanie budować swoje nieśmiertelne legendy – tego możemy dowiedzieć się z oficjalnego opisu fabuły gry.

Ważne zalety gry Agon – niski próg wejścia i wciągająca fabuła

Polska wersja gry agon stworzona przez wydawnictwo gier fabularnych Stinger Press posiada szereg atutów, dzięki którym może stanowić dla wielu osób idealny punkt startowy w przygodzie z fabularnymi grami RPG. Jedną z najistotniejszych zalet tej pozycji bez wątpliwości jest prosta mechanika, którą można opanować w zaledwie kilka minut. Dzięki temu nowi i niedoświadczeni gracze nie zostaną przytłoczeni pod natłokiem informacji, które będą musieli przyswoić w krótkim czasie. Dodatkowo cała wspomniana mechanika opiera się na łatwych schematach, co zwiększa dynamiczność rozrywki, zaś sam klimat Starożytnej Grecji sprawia, że tytuł ten jest dość uniwersalny pod kątem fabuły, która ma sobą naprawdę wiele do zaoferowania.

Gdzie możemy kupić grę Agon?

Grę Agon możemy kupić albo na stronie wydawnictwa, które stworzyło polską wersję tej pozycji, albo za pośrednictwem innych sklepów sprzedających fabularne RPG-i.

Dodaj komentarz