Czy smart home jest dla Ciebie?

Technologia smart home

Zastanawiasz się nad wprowadzeniem nowoczesnych technologii do twojego domu, jednak wciąż do końca nie jesteś do nich przekonany? Martwisz się o zbyt duże koszty? Sprawdź czy smart home jest dla Ciebie odpowiadając na kilka prostych pytań.

Czy korzystasz z nowych technologii (tablet, komputer, laptop, smartphone)?

Większość z wymienionych wyżej urządzeń możesz połączyć z nowymi rozwiązaniami smart home. Na ekranie telefonu lub komputera możesz obserwować obraz nagrywany przez twoją kamerę, a nawet nawiązać przez nią połączenie audiowizualne, takie rozwiązanie proponuje np. kamera C3A firmy EZVIZ. Sprzęt tego typu dają ci również możliwość sterowania oświetleniem w domu, zdalnego zamknięcia bramy wjazdowej lub garażowej za pomocą telefonu. Jeżeli korzystasz z tych urządzeń, powinieneś rozważyć wprowadzenie tych rozwiązań do swojego życia.

Czy zależy Ci na poczuciu bezpieczeństwa?

Każdy z nas chce, aby jego dom był bezpieczny. Obecnie instaluje się  inteligentne alarmy, czujniki czy zamki w drzwiach. Czujesz, że chciałbyś aby Twoje mieszkanie było odpowiednio zabezpieczone? Kamery pozwolą na stały nadzór nad domem, zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń wodoodpornych oraz niewrażliwych na zmiany temperatury, które umożliwią np. monitorowanie tarasu czy podjazdu. Zabezpieczeniem są także inteligentne domofony. Jeśli nie jesteś pewny z kim rozmawiasz przez zwykłe urządzenie tego typu, to domofon z kamerą pozwoli ci zobaczyć gościa, a często także porozmawiać z nim. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo oraz jest po prostu praktyczne.

Czy chciałbyś, by korzystanie z nowych technologii, zbytnio nie obciążało twojego domowego budżetu?

Słysząc hasło “smart home” myślisz o tysiącach złotych wydanych na nowoczesne sprzęty? Jest to błąd, wystarczy sprawdzić faktyczne ceny takich rozwiązań. Są one tworzone z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa każdemu człowiekowi, nie tylko bogatym pasjonatom technologii. Dlatego każdy może sobie na nie pozwolić, bez ponoszenia zbyt dużych kosztów – podstawową kamerę możesz nabyć już za około 300 zł.

Czy preferujesz praktyczne, ale zarazem designerskie i modne rozwiązania?

W dzisiejszych czasach patrzymy nie tylko na praktyczny aspekt sprzętów domowych, ale także na ich wygląd i dopasowanie do stylu mieszkania. Oczywiście producenci tych rozwiązań także dbają o design i dopasowują wygląd do naszych potrzeb. Niektóre urządzenia są praktycznie niewidoczne, zaś inne stanowią często ciekawy dodatek do wystroju. Dla przykładu kamery firmy EZVIZ są minimalistyczne i kolorystycznie będą pasować do każdego wystroju.

Czy chciałbyś wiedzieć co dzieje się z domem podczas Twojej nieobecności?

Większość dnia spędzasz poza domem, ale co jakiś czas chciałbyś sprawdzić czy nic się tam nie dzieje? Możesz połączyć swój telefon z kamerą w mieszkaniu, dzięki temu w każdym momencie dnia będziesz miał możliwość nadzorować wydarzenia w domu. Inteligentne rozwiązania tego typu potrafią również natychmiast wysłać powiadomienie na twój telefon w momencie wykrycia ruchu, dlatego nie musisz co chwilę zerkać na obraz przekazywany z twojego domu i doszukiwać się tam jakiegokolwiek ruchu.

Czy lubisz proste rozwiązania?

Martwisz się, że instalacja i obsługa takiego sprzętu będzie skomplikowana i będziesz musiał skorzystać z pomocy specjalisty? Nic bardziej mylnego. Jest on przeznaczony dla każdego, dlatego obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy podłączyć urządzenie, połączyć je ze swoim telefonem lub komputerem przez sieć i możesz od razu zacząć z niego korzystać. Nie wymaga to żadnych skomplikowanych czynności dlatego nawet starsza osoba, która nie jest w pełni zaznajomiona z technologią, powinna sobie poradzić z tym zadaniem.

Zdecydowałeś się?

Jeżeli na większość z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, te rozwiązania są właśnie dla ciebie. Pomogą ci ułatwić codzienne życie oraz pozbyć się zmartwień związanych z niewystarczającą ochroną twojego domu. Potrzebujesz zdobyć więcej informacji na ten temat? Producenci na swoich stronach dokładnie opisują parametry swoich urządzeń oraz przedstawiają wszystkie możliwości ich wykorzystania. Zdobycie wiedzy na ten temat jest najważniejszych czynnikiem, który pomoże ci podjąć tą decyzję, który z nich wybrać.

Dodaj komentarz