Aranżacja garażu. Na co zwracać uwagę?

aranzacja garazu

Garaż to zdecydowanie to miejsce, które wymaga od nas kreatywności oraz stosowania rozwiązań, które sprawią, że wnętrze będzie funkcjonalne, przestronne, komfortowe w użytkowaniu oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Na co zwracać uwagę, aby być zadowolonym z pomieszczenia?

Bardzo często garaż jest przestrzenią dla domowników aranżacyjną, co powoduje, że oprócz miejsca parkingowego nie potrafimy w żaden sposób zaaranżować przestrzeni oraz wykorzystać jej potencjału. To z kolei bardzo często, a wręcz w większej liczbie przypadków generuje bałagan, gdyż garaż jest pomieszczeniem „do wszystkiego”.

Planując budowę domu zdecydowanie warto pamiętać o tym, aby dokładnie przemyśleć aranżację garażu, zwłaszcza takiego, który jest integralną częścią domu.

Wydzielenie odpowiednich przestrzeni

Garaż ma jedno podstawowe przeznaczenie – jest miejscem postojowym dla samochodów. Dlatego pierwszą rzeczą jest taka aranżacja przestrzeni, która pozwoli na pomieszczenie jednego lub dwóch samochodów, w zależności od potrzeb. Dodatkowo powinniśmy wyznaczyć miejsca na narzędzia i akcesoria samochodowe, narzędzia budowlane i ogrodowe, szafy, regały, sprzęt ogrodowy, a także pozostałe rzeczy, np. motor, rowery, środki czystości, produkty spożywcze, które magazynowane są w garażu. Do oddzielenia garażu od domu warto wykorzystać drzwi techniczne.

Odpowiednie oświetlenie

Dla wygody użytkowania pomieszczenia to rozwiązanie kluczowe. Oczywiście najlepiej montować oświetlenie LED, gdyż generuje mniejsze rachunki. Dobrze doświetlony, równomiernie doświetlony garaż pozwoli na łatwiejsze użytkowanie i sprawniejszą komunikację.

Zobacz także: https://bestportal.pl/3-rzeczy-ktore-faktyczni-chronia-dom-przed-wlamaniem/

Podłoga i ściany

Na podłogę najlepiej wykorzystać gres techniczny lub dobrej jakości płytki, jak również płyty chodnikowe, kostkę, posadzkę żywiczną. Ściany – przynajmniej na wysokość 150 centymetrów warto pomalować plamoodporną farbą.

Drzwi techniczne

Najlepszym sposobem na to, aby oddzielić pomieszczenia garażowe od reszty domu są oczywiście drzwi techniczne. Pozwalają one na estetyczne wykończenie przestrzeni, są solidne, dobrze izolują od chłodu oraz hałasu. Dodatkowo ich solidność sprawia, że nawet po wielu latach użytkowania będą wyglądać estetycznie i będą spełniać swoją rolę. Szeroki wybór nowoczesnych i prostych w montażu drzwi technicznych można znaleźć na stronie https://kingplast.waw.pl/. Tam otrzymamy również odpowiednie doradztwo, które w przypadku drzwi ma również duże znaczenie.

Dodaj komentarz