4 proste sposoby na eko szafę

Eko garderoba

Decyzje, które podejmujemy każdego dnia, wpływają na jakość naszego środowiska przez całe lata – jest to szczególnie prawdziwe w kontekście naszego podejścia do mody i zakupów odzieżowych. Marki, które wspieramy, materiały, których szukamy oraz sposób, w jaki używamy i poddajemy recyklingowi naszą odzież, mają ogromne znaczenie! Na szczęście mamy dla Was 4 proste, praktyczne nawyki, które może przyjąć każdy miłośnik mody, aby wywrzeć pozytywny wpływ na planetę bez radykalnej zmiany stylu życia.

Jakość, a nie ilość

Nadprodukcja ubrań to jeden z najpoważniejszych problemów, przed którymi staje współczesny przemysł odzieżowy, stając się tym samym jednym z największych trucicieli środowiska (po przemyśle petrochemicznymi). Jak możemy temu zaradzić? Kupując ubrania droższe, ale o zdecydowanie lepszej jakości. W ten sposób nie tylko zapewnisz sobie bardziej „wyrafinowaną” szafę, ale także zmniejszysz swój negatywny wpływ na Ziemię. W miarę możliwości unikaj więc nieprzemyślanych zakupów czy ulegania przelotnym trendom. Upewnij się, że każdy zakupiony fatałaszek ci się podoba i nada się do noszenia co najmniej przez kilka sezonów.

Z drugiej ręki…

Kiedyś synonim obciachu, dzisiaj jeden z wyznaczników indywidualnego, alternatywnego i odważnego stylu – stylizacje prosto z secondhandów! Ubrania z drugiej ręki to nie tylko oszczędność pieniędzy, to również możliwość ciągłej zabawy stylami, wprowadzanie w życie najnowszych modowych trendów czy szukanie swojego własnego look’u. Dodatkowo kupowanie ubrań z drugiego obiegu zmniejsza popyt na nową, masowo produkowaną odzież z sieciówek dając tym samym odpocząć Matce Naturze.

…w drugi obieg…

Nie nosisz? Sprzedaj, oddaj, ale nie wyrzucaj. Jeśli zawartość Twojej szafy wylewa się przy lekkim uchyleniu drzwi, a Ty sama nie wiesz, czy te sukienki na jej dnie były przez ciebie noszone w ciągu ubiegłych 12 miesięcy – to znak, że czas na wielkie wietrzenie! Jeśli dodatkowo chciałabyś zarobić na tych fatałaszkach kilka groszy – i nie narobić się przy ich fotografowaniu, opisywaniu, wysyłaniu i reklamowaniu – sprawdź ofertę „Sprzedaj na Remix” oferowaną przez internetowy secondhand remixshop.com. To świetny sposób na szybki zarobek, a do tego nie będziesz przykładała się do generowania kolejnych stert ubraniowych śmieci.

…i drugie życie

Jedną z podstawowych zasad eko stylu życia jest ponowne użycie, więc jeśli masz podstawowe zdolności krawieckie, chcesz spełnić się kreatywnie i masz odrobinę czasu, zastanów się nad możliwością przerobienia swoich starych fatałaszków w najnowsze krzyki mody. W internecie znajdziesz mnóstwo materiałów poradnikowych i inspiracji do rozpoczęcia krawieckiej przygody. Nie zapominajmy też o znanej nam wszystkim zasadzie – zrobione samemu, cieszy dużo bardziej!

Jeśli chcesz przyczynić się do poprawy jakości środowiska naturalnego, marzy Ci się zrównoważone podejście do zakupów i eko-szafa, ale nie wiesz, gdzie i jak zacząć, sprawdź ofertę internetowych sklepów typu outlet czy secondhand.

Dodaj komentarz