3 najważniejsze zalety cięcia laserowego dla klientów

ciecie laserowe

Usługa cięcia laserem jest bardzo popularna i pozwala na wykonanie praktycznie wszystkich elementów ze stali. To niezwykle ważne, gdyż możemy zamówić elementy wyposażenia, które nie są dostępne od ręki np. w hurtowniach. To ogromny plus. Poza tym możemy liczyć na dokładność wykonania wszystkich zleceń, terminowość, dokładność wykonania oraz przede wszystkim powtarzalność. Dla klientów ma to ogromne znaczenie.

CNC jest rozwiązaniem, które pozwala na kompleksową obróbkę blach oraz możliwość wykonywania części, elementów maszyn i urządzeń, również tych, które są na indywidualne zamówienie. To bardzo duży plus, gdyż firma, która ma mieć uruchomiony ciąg technologiczny, nie może czekać i chce mieć dostępne części najszybciej, jak to możliwe.

W sytuacji, gdy nie mamy możliwości, aby kupić gotowe części, skorzystanie z pomocy firm, jest praktycznym i wygodnym rozwiązaniem. Cięcie laserowe jest przydatne, pomocne, praktyczne. Jakie są 3 najważniejsze zalety dla wszystkich klientów?

Wykonywanie praktycznie każdego typu części

Do głównych zalet wycinania laserem można bez problemu zaliczyć to, że dana firma może wykonać praktycznie bez żadnego problemu części, które są do tej pory jedynie w sferze projektu. Dysponując odpowiednią dokumentacją możemy wykonać od A do Z części przy pomocy specjalnego lasera oraz automatyki przemysłowej, która laserem steruje.

Zobacz także: http://xerownia.pl/jak-latwo-wykonywac-elementy-ze-stali/

Bardzo duża dokładność wycinania

Elementy do maszyn bardzo charakteryzują się właśnie tym, że muszą mieć bardzo dokładnie określone parametry i być wykonane po prostu dokładnie. Od tego, jaka będzie dokładność, zależy to, jak dokładnie będą funkcjonować wszystkie ciągi technologiczne. Cięcie laserowe, które wykonywane jest przy pomocy lasera o bardzo małej wiązce, sprawia, że praktycznie z jednego arkusza materiału możemy uzyskać maksymalną ilość cięć. To sprawia, że praktycznie nie ma odpadów.

Brak zmiany parametrów technicznych materiału

Jeżeli zależy nam na tym, aby osiągnąć bardzo dużą powtarzalność i jednocześnie nie zmieniać parametrów technicznych materiału, wybierzmy właśnie usługę CNC polegającą na cięciu laserowym. To pozwoli wycinać dokładnie takie kształty, jak tego potrzebujemy, a jednocześnie nie uszkadzanie materiału, brak szarpania krawędzi, ich wyginania czy innych uszkodzeń. Wysoka estetyka cięcia to idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy ładnym wyglądzie elementów.

Dodaj komentarz