Jak wybrać idealną walizkę podróżną?

Walizka podróżna

Sezon wakacyjny trwa w najlepsze, dlatego wielu z nas powoli przygotowuje się do wyjazdu na zasłużony urlop. Komfortowe podróżowanie nie może obyć się bez funkcjonalnej walizki, która powinna być dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Niestety, tanie modele dostępne sezonowo w supermarketach nie zawsze okazują się najlepszym rozwiązaniem, dlatego warto poświecić nieco więcej czasu na znalezienie idealnej walizki podróżnej na lata. Zatem na co zwrócić uwagę?

Walizka podróżna: wielkość

W swojej kolekcji walizek warto posiadać kilka modeli w różnych rozmiarach, co pozwala z łatwością dostosować jej gabaryty względem długości i celu podróży. Na kilkudniowy wypad za miasto warto wybrać walizkę średniej wielkości o pojemności ok. 60-80l, natomiast na dłuższy, zagraniczny wyjazd lepiej zdecydować się na dużą walizkę o pojemności powyżej 100l. Większa walizka to również sposób na ograniczenie bagażu w przypadku wyjazdu we dwoje czy z dziećmi – podróżowanie z jedną walizką staje się zdecydowanie wygodniejsze.

Walizka podróżna: tworzywo

Producenci walizek podróżnych stosują rozwiązania coraz bardziej zaawansowane technologicznie, które pozwalają uzyskać produkty wysoce wytrzymałe i odporne na uszkodzenia czy wgniecenia, a to wszystko przy zachowaniu ich lekkiej wagi. Twarde walizki wykonane w oparciu o wysokiej jakości materiały takie jak poliwęglan czy polipropylen w ostatnich latach stały się stosunkowo przystępne cenowo, a do ich zakupu zachęca również nowoczesny i uniwersalny design.

Zobacz także: https://www.aktualnosciprasowe.pl/organizacja-w-kuchni-czyli-abc-przechowywania/

Walizka podróżna: kółka i rączka

Przy wyborze walizki podróżnej warto zwrócić uwagę nie tylko na wytrzymałość skorupy, ale również jakość wykonania ruchomych elementów, czyli kółek i uchwytu. Plastikowe kółka bez łożysk to już swego rodzaju przeżytek, który stosowany jest w tanich walizkach. Zdecydowanie wygodniejszymi i trwalszym rozwiązaniem są kółka do walizki z kauczuku wzbogacone o mechanizm łożyskowy. Do wyboru mamy najczęściej walizki z dwoma lub czterema kółkami, z czego ta druga wersja pozwala wydaje się bardziej komfortowa w użytkowaniu. Rączka do walizki z kolei powinna być wykonana z dobrej jakości aluminium, a także posiadać mechanizm teleskopowy.

Walizka podróżna: gdzie kupić?

Im wcześniej rozpoczniemy poszukiwania idealnej walizki na wyjazd, tym lepiej dla naszego spokoju ducha. Na zakup jakościowej walizki podróżnej warto przeznaczyć nieco większy budżet tak, aby zachowała swoją żywotność przez długie lata. Gdzie znaleźć największy wybór walizek? Złote Tarasy, czyli najlepsza galeria handlowa w Warszawie posiada wiele markowych sklepów z galanterią, gdzie znajdziemy również walizki w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach. Poszukując idealnej walizki w Złotych Tarasach można jednocześnie kompletować jej zawartość – na wakacyjny wyjazd z pewnością przydadzą nam się kremy i balsamy do opalania czy miniaturki kosmetyków codziennego użytku, które znajdziemy w popularnych drogeriach. Największe centrum handlowe w Warszawie wśród innych tego typu obiektów na terenie stolicy wyróżnia się bogatą ofertą gastronomiczną, a także pojemnym i nowoczesnym parkingiem przystosowanym do samochodów elektrycznych.

One thought on “Jak wybrać idealną walizkę podróżną?”

Dodaj komentarz